Троянда у казці Сент-Екзюпері «Маленький принц» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Троянда у казці Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Одним з центральних образівсимволів у казці А. де СентЕкзюпері “Маленький принц” є троянда. Це образ глибокий і багатозначний. Розглянемо, що він означає. Поперше, це символ чистоти і любові до ближнього. Маленький принц — чиста душею особистість, ось чому троянда з’являється на його планеті і він так піклується про неї. І важливо, що для нього захоплення крассга квітів і любов до людей ідуть поряд. Ось як він характеризує ділка: “Він не понюхав ні разу жодної квітки. Зроду нз глянув на зірку. Нікого ніколи не любив…насправді він не людина, він гриб.”

Подруге, у СентЕкзюпері троянда постає як символ зв’язку між світами, адже зернятко троянди з’являється на його планеті з якогось іншого світу: “А та ксітка проклюнулася з насінини, занесеної невідомо звідки…”; “їїзанесло сюди ще зерниною. Вона нічого на мог/чз знати про інші світи”.

Потретє^, троянда є символом краси, неповторності, дива. Навіть думка про те, що вона може зникнути; дуже болісна для принца: “Маленький принц зроду не бачив ще таких буйних пуп’янків і відчував, що отот станеться, якесь диво. Одначе квітка, схована в своїй зеленій світличці, ще не була готова, вона все чепурилася. Старанно добирала барви. Вона виряджалася поволі, приміряючи одну по одній пелюстки.”; “Якщо ти любиш квітку, яка існує єдина на світі і лише на одній з мільйонів імільйонів зірок, цього досить: милуєшся на зорі і чуєшся щасливий”.

Почетверте, троянда — символ вірності: “Найзворушливіше в цьому заснулому маленькому принці — його вірність квітці, образ рожі, що сяє в ньому, ніби полум’я світильника, навіть коли він спить…”.

Збережи - » Троянда у казці Сент-Екзюпері «Маленький принц» . З'явився готовий твір.

Троянда у казці Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.