Торгівля Новгорода | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Торгівля Новгорода

Багатий був Великий Новгород… Жоден російське місто за старих часів не вів такої великої торгівлі, як Новгород.

Долілиць по Дніпрові новгородські купці постійно їздили в Київ, а з Києва заводили торгівлю й з купцями грецькими. Рано завели новгородци торговельні зносини з північно-східними інородцями фінського плем’я - югрой (за рікою Печорою, у гір Уральських). Привозили їм новгородци залізні вироби: ножі, сокири - і за те брали в них дорогі хутра, які потім продавали купцям західним. Їздили новгородци також у Ськандинавію, і взагалі торгували на узбережжях Балтійського моря. Привозили вони туди товари грецькі й східні.

Особливо розвилася й процвітала на заході торгівля Новгорода з містом Висби на острові Готланді…У Новгород купців готських приїжджало так багато, що вони завели в Новгороді свій торговельний двір - «готський» і своя церква - «варязьку».

Пізніше (в XIV столітті) німецькі міста Балтійського моря ськлали торговельний союз. Союз цей називався «Ганза». Він перебив у Готланду майже всю торгівлю з Новгородом. На чолі цього союзу стояло місто Любек.

Німецькі купці приїжджали в Новгород звичайно два рази в рік: одні взимку - сухим шляхом, інші влітку - водою…

Для проведення судів по Неві й Ладожському озеру німецькі купці наймали новгородських лоцманів (провідників). Потім інші лоцмани проводили їхнього суду через волховськие пороги. У Гостинополья на Волхові іноземні товари обкладалися митом.

У Новгороді німецькі купці трималися особняком від новгородцев. У них був свій німецький двір, де вони жили й куди ськладали свої товари…

Тим же водним шляхом їздили за кордон з товарами й самі новгородци. Досить часто відвідували вони Любек, Готланд і прибалтійські міста…

З товарів, які німці привозили в Новгород, перше місце займали сукна різних сортів. Особливо в ході в росіян були червоні сукна. Привозили також німці у великій кількості вино й пиво, металеві речі, шовк, шкіру, пергамент, ськло та інше.

Новгородци же, головним чином, продавали німцям хутра й шкіри. Хутра становили головне багатство Новгорода. Хутра одержував Новгород зі своїх віддалених північних володінь. Крім того, ськуповували німці в Новгороді льон, коноплі й віськ…

Земля новгородська не могла робити хліби в достатній кількості для їжі місцевого населення. Тому Новгород постійно мав потребу в підвозі хліба з інших російських земель. Спочатку хліб у Новгород привозили з півдня, з Київської землі. Потім, особливо коли в XIII столітті Київську Русь розгромили татари й вона запустіла, житницею для Новгорода зробився Суздальсько^-Владимирський край…

Купці новгородські також становили артілі або товариства (братчини)…Кожне товариство перебувало під заступництвом якої-небудь церкви…У товариств були свої виборні старости. Самим більшим і впливовим торговельним товариством було «Іванівське купецтво» - при церкві св. Іоанна Предтечи на Окопах.

(З роботи В. Крилова «Пан Великий Новгород»)

Торгівля Новгорода

Розповіді по російської історії. М., 1995. С. 103-104.

Збережи - » Торгівля Новгорода . З'явився готовий твір.

Торгівля Новгорода

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.