Тест на людяність (за новелою Г. Маркеса «Стариган із крилами») | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Тест на людяність (за новелою Г. Маркеса «Стариган із крилами»)

Усе життя людство на щось скаржилося і часто зводило очі до неба у німому проханні допомогти. Хіба мало в кожного лиха, негараздів! От якби ангел з неба прилетів та й допоміг в усьому. Отож Маркес і уявив собі таку ситуацію. До  родини, в якій хворіла дитина, одного разу завітав ангел. І хоч уже наступного ранку жар у дитини спав, Пелайо, батько хлопчика,  придивлявся до незнайомця з крилами, підозрюючи в ньому недобре. Бодай хто з людей хоча б пожалів у ангелі стару людину, яку бачив перед собою. іле «сусіди стояли юрбою перед курником, роздивляючись ангела без аніякісінької святобливості»… Так, вони кидали йому якусь їжу, неначе той був цирковою твариною. Здавалося б, що все поставить на місце священик отець Гонзага, але Ому знадобився лист папи, аби ухвалити рішення. І ніхто з людей не пошукав в своєму серці й крихти доброти, щоб пожаліти хворого стомленого ангела.

До нього йшли висповідуватися, йому надокучали проханнями, недужі видирали з його крил пір’я, аби доторкнутися ними для зцілення до хворих місць. Безбожники кидали в нього каміння, щоб той підвівся й можна було роздивитися його тіло. «Здавалося, надприродне терпіння було найголовнішою доброчесністю ангела», - вважає автор. Для людей він був просто видовищем, як та дівчина-павук у цирку, до якої й перебігли потім цікаві, покинувши ангела.

Ангел терпів тепер не лише витівки хлопця, сина Пелайо та Елісенди, в курнику яких він жив. Родина збагатилася за його рахунок, та чи були вони вдячними ангелові? Ні. Вони ще й нарікали, що той їм заважає, витоптує городину. Ангел ледве не загинув. А може, й треба було лише трішки людяності, щоб вижити. Адже коли «Пелайо, нарешті, пожалів старого, загорнув його в ковдру й відніс у повітку», за деякий час ангел одужав, і навіть пір’я в нього відросло на крилах. Нарешті йому пощастило підтятися й полетіти від цих людей. Вони не готові були до спілкування з ангелом.

Письменник, змалювавши фантастичну появу ангела, в усьому іншому залишився вірний реалізму. Читач легко впізнає характери й людські звички у його Героях. І стає зрозумілою думка автора про те, чи здатне людство витримати тест на терпіння й людяність, аби знайти спільну мову з ангелами.

Збережи - » Тест на людяність (за новелою Г. Маркеса «Стариган із крилами») . З'явився готовий твір.

Тест на людяність (за новелою Г. Маркеса «Стариган із крилами»)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.