Тема твору: Як я розумію вираження Культура спілкування | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Тема твору: Як я розумію вираження Культура спілкування

Спілкування - справа дуже тонке, необхідне, незамінне. А із чого воно складається? Складові спілкування можна перелічити по пальцях однієї руки: слово, інтонація, погляд, жест. І як багато в кожної складового спілкування відтінків! Ви звертали увагу, зі скількома нюансами можна вимовити просте слово «здрастуйте ». В одному випадку воно звучить тепло, ласкаво, в іншому - офіційно, у третьому - холодно, у четвертому - іронічно, у п’ятому - питально.

Сприйняття слова залежить від інтонації. Не секрет, що в зарозумілому, самовпевненому тоні можна почути завищену оцінку мовцям власної особистості. У просительном же - непевність у собі. Те ж саме можна сказати про погляд і жест - вони не менш виразні й емоційні. І всі вони подвластни людині. Від того, як ними користуєшся, залежить культура відносин і манера поводження людини. Не можна забувати, що кожна людина щодня спілкується з багатьма людьми. Число контактів в однієї людини за рік обчислюється мільйонами! Потрібно враховувати, що говорити з однолітком треба зовсім не так, як з дорослим, із близькою людиною - інакше, чим з малознайомим. Так само поводяться й у різних ситуаціях: у звичних, щоденних - поводження одне, у несподіваних - інше, у тривожних - зовсім не таке, як врадостних.

Мети спілкування у людей, як і способи спілкування, різні. Але в них повинна бути одна загальна риса - не можна нікому додавати небажаних негативних емоцій своїм поводженням. Допомагає нам у цьому вміння поводитися. Воно запобігає непорозумінням між людьми й робить спілкування більше приємним. Що б ви не робили, завжди необхідно пам’ятати, що ви живете на світі не одні, вас оточують інші люди. І потрібно поводитися так, щоб їм було легко й приємно жити й спілкуватися свами.

Звідки беруться такі якості? У деяких вони - від природи, але частіше правильне виховання прищеплюють батьки в сім’ї. Правила поведінки складаються в нас поступово й постійно: спочатку - під керівництвом дорослих, потім - самостійно: у спостереженнях за людьми, їхніми взаєминами. І починати треба зі свого відношення до слова. Перевірено: людина, здатний допустити безтактність, здатний і на безтактні, некрасиві вчинки. Вихована людина проявляє повагу до інших людей у всьому. Тому необхідно виховувати в собі звичку постійно пам’ятати про навколишнім: не проштовхуватися в юрбі за допомогою ліктів; прикривати рот рукою, коли ви хворі або застуджені; не забувати говорити чарівні слова; ніколи не жартувати над фізичними недоліками навколишніх і завжди допомагати тим, хто слабкіше вас

Нехай ці правила, на перший погляд, не так вуж значні, але з таких дріб’язків і складається поступово характер людини. І коли-небудь цей характер виявиться у великій, серйозній справі

Збережи - » Тема твору: Як я розумію вираження Культура спілкування . З'явився готовий твір.

Тема твору: Як я розумію вираження Культура спілкування

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.