Тексти весільних пісень | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Тексти весільних пісень

Весільна драма стала джерелом тематики малих жанрів (прислів´їв, приказок, загадок і т. п.) та танцювальних пісень (коломийок, козачків). Тексти весільних пісень мають спільні елементи із жанрами родинної обрядовості, окремі з них виконуються як застільні поряд із ліричними піснями.

Щодо особливості архітектоніки, розміром весільних обрядових пісень є, як правило, ямб та хорей, що укладаються за схемами 5+3; 6+3, 4+4, 5+5+3, 5+5+7, що уподібнює їх до календарно-обрядових творів (особливо жниварських). Поряд із двовіршевою строфою тут

 найчастіше використовується вільна, де рядки укладаються у строфи-тиради, що робить тексти зручнішими для імпровізації та наближує їх виконання до голосінь і дум.

Більшість цих творів має ліричний характер і виконується переважно жінками. Поряд з традиційними епітетами, порівняннями тексти весільної обрядовості містять велику кількість художніх паралелізмів, порівнянь, на основі яких будуються окремі тексти:

… Буде їхати Йванко, дитя розумне.

Коло воріт — росою впаде.

Соколом поле перелетить. 

Посеред двору — князем стане,

Селезнем море перепливе, 

За столом — зятем сяде…

Щодо образної структури, то ліричні персонажі весільної словесності у піснях найчастіше постають у вигляді тотемних птахів: наречений — як сокіл, голуб, яструб; наречена — голубка, перепілка, зозуля:

Сивая зозуленько! 

Красная Марисенько!

Не літай раненько 

Не виходи раненько

На ярую пшениченьку.

На нове підсіненько;

Бо там на тебе 

Бо там на тебе

Сивий сокіл засяде, 

Сам король засяде

Згляне тя оченьками, 

Згляне тя оченьками,

Пійме тя крилоньками, 

Возьме тя рученьками,

Занесе в темни лісонькі, 

До чуждої сторононькі,

Межи чорни галонькі.

До чуждої матонькі,

Там будеш ковати, 

Там будеш плакати,

Никому послухати. 

Никому пожаловати.

Часто наречені змальовуються в образах сакральних дерев (дуба, явора, калини, смереки, сосни тощо); рослин (хмелю, маку, барвінку, рути, м´яти, рожі тощо). Кожен з цих образів у народній системі символів та знаків має своє смислове навантаження, тому використовується з урахуванням конкретної ситуації.

Збережи - » Тексти весільних пісень . З'явився готовий твір.

Тексти весільних пісень

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.