Таємниче перетворення слова | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Таємниче перетворення слова

Серед зразків усної народної творчості, створених нашими предками, особливою різновидом є загадки. Хоча вони мають дуже коротку форму, але в кожній з них у художньо-поетичному стилі зображені явища або істоти. Для того, щоб відгадати загадку, потрібно розуміти алегорії, які в ній використовуються, метафори, якими зображуються предмети й події. Побудовані загадки так, що збуджують цікавість, викликають бажання поміркувати над тим, що ж ховається за звичайними словами? Народ створив різні види загадок: щодо кожного явища, подій життя, предметів, які нас оточують, і про саму людину також. Загадка говорить:

Плету, плету хлевец

На четверо овець,

А на п’яту окремо.

А ми повинні догадатися, що мова йде про рукавичку, у якій четверо пальців

ховаються разом, а п’ятий - великий - окремо.

Українські загадки відтворять народні традиції, звичаї, обряди

Все століття їли

Не проїли,

И завжди добре.

Так охарактеризований борщ - улюблена страва українців. Не обійшов народи увагою в загадках і вареників, галушок. Особливістю цього жанру народної творчості можна назвати вживання метафор, образність мови.

Сидить дівчина в коморі,

А коса її надворі.

Це загадка по моркву. Іноді її ще називають панною. Нікому й у голову не прийде сказати, що мова йде про лук, картоплю або інший овоч, що росте в землі. Адже тільки довгаста морква з пишним зеленим бадиллям схоже на струнку дівчину. Для лука, що виділяє різкий сльозоточивий захід, народ знайшов іншу характеристику: пані, над якою слізьми заливаються, ридають. Крислатий кущ картоплі в загадці перетворюється в більший кошлатий птаха, що нанесла яєць під землею, червонуватий гарбуз стає неповоротким Мартином, що сам через тин переліз, а главу на тину забув. В українських загадках відбувається таємниче перевтілення знайомих слів у несподівані фрази. У них міст стає стрічкою, що впала через ріку й з’єднала береги. Стіл перетворюється в чотирьох братів під однією шапкою, а грім уявляється конем, від стрімкого бігу якого земля гримить. І хоча найчастіше ми сприймаємо загадки, як весела розвага, вони опираються на реальне життя, учать бачити його багатогранність, красу й неповторність

Збережи - » Таємниче перетворення слова . З'явився готовий твір.

Таємниче перетворення слова

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.