Світ романтики у романі Р. Л. Стівенсона «Острів скарбів» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Світ романтики у романі Р. Л. Стівенсона «Острів скарбів»

Роберт Луїс Стівенеон — англійський письменник, корінний шотландець, син і онук шотландських інженерів, знаменитих будівельників маяків. Уже в цих фактах біографії письменника є щось загадкове, романтичне. Найзнаменитіший твір Стівенсона — роман «Острів скарбів».

Якось у трактир «Адмірал Бенбоу» прийшов старий моряк. За ним везли його морську скриню. Моряк назвався капітаном. Він розповів юнакові Джиму Хокіису, що на його скриню полює якийсь одноногий моряк. Незабаром капітан помер від апоплексичного удару. Джим Хокінс знайшов у скрині карту пірата Флінта. На ній було позначене місце, де пірат сховав свої скарби. І от уже Джим Хокінс на кораблі «Іспаньола» пливе назустріч небезпекам, до Острова скарбів. Команду йому допоміг зібрати моряк, що погодився бути на шхуні кухарем. Звали його Довготелесий Джон Сільвер. У нього не було однієї ноги, але він викликав у Джима довіру.

Одного разу, дорогою до острова, Джим випадково підслухав розмову Сільвера, з якої він довідався, що Сільвер теж полює на скарби Флінта і для цього він і найнявся на корабель. Джим повідомив про змову капітану, і той вирішив підмінити карту, щоб Сільвер не міг по ній знайти золото Флінта. Те, що сталося далі з учасниками експедиції на Острів скарбів, переконує нас у мужності, сміливості і спритності Джима Хокінса, у його готовності принести себе в жертву в ім’я справжньої дружби. Він наважився на відчайдушний вчинок і вирушив на берег у шлюпці, де знаходилися змовники. Цей учинок згодом врятував від смерті і його самого, і його товаришів. На острові Джима очікували захоплюючі, але небезпечні для життя пригоди. Утікши від Сільвера, він потрапляє в болото, вибирається з нього, пробирається крізь зарості, натрапляє на отруйних змій…

На острові Джим зустрічає Бена Ганна, залишеного тут три роки тому. Бен повідав Джиму свою сумну історію, сподіваючись, що юнак врятує його. Романтична натура Джима шукала подвигів, його безстрашне серце підказувало йому подальші дії. Йому вдалося повернутися до своїх і розповісти про Бена Ганна.

Тим часом пірати і не думали здаватися. Тоді юнак Джим вирішив діяти. Його план був не такий уже й поганий: треба було знайти човен Бена Ганна, користуючись нічною темрявою, підплисти до «Іспаньоли» і перерізати якірний канат. Джим мав перешкодити розбійникам вийти в море. Переживши ще низку пригод, він домігся свого. Йому вдалося посадити шхуну на мілину. «Іспаньола» Пула вирвана з рук бандитів. «Кращої справи ти не зробиш за все твоє життя, ( якщо доживеш до ста років…» — сказав Джиму доктор Лівсі.

Але є ще одна обставина, що доводить високі моральні якості Джима Хокінга він врятував життя одноногому Джонові Сільверу. Для Джима Хокінса його подорож до Острова скарбів не була спробою розбагатіти. Йому хотілося випробувати свої сили в нерівній сутичці зі стихією, довести самому собі, що не золотом виміряються людські стосунки. Він з честю вийшов з усіх випробувань.

Збережи - » Світ романтики у романі Р. Л. Стівенсона «Острів скарбів» . З'явився готовий твір.

Світ романтики у романі Р. Л. Стівенсона «Острів скарбів»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.