Свій День закоханих | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Свій День закоханих

У православному календарі є свій День закоханих, пов’язаний з історією святого подружжя Петра й Февронії Муромських. Петро й Февронія - заступники сім’ї й шлюбу. Їхній шлюб є зразком християнського шлюбу.

Благоверный князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на Муромський престол в 1203 році. За кілька років до цього кн. Петро занедужав витівкою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сонному баченні князеві було відкрито, що його може зцілити дочка “древолазца” бортника, що добывали дикий мед, Февронія, селянка села Ласкавої в Рязанській землі. Діва Февронія була мудрої, її слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і вміла лікувати недуги, була гарна, благочестива й добра дівчина. Князь пообіцяв женитися на ній після зцілення. Св. Февронія зцілила князя, однак він не стримав свого слова. Хвороба відновила, Февронія знову вилікувала його й вийшла за нього заміж.

Коли він успадковував князювання після брата, бояри не захотіли мати княгиню простого звання, заявивши йому: “Або відпусти дружину, що своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром”. Князь взяв Февронію, сіл з нею в човен і відплив по Оці. Вони стали жити простими людьми, радуючись тому, що разом, і Бог допомагав ім.

У Муромі ж почалася смута, багато хто пустилися домагатися престолу, що звільнився, пішли вбивства. Тоді отямилися бояри, зібрали раду й вирішили кликати князя Петра назад. Князь і княгиня повернулися, і Февронія зуміла заслужити любов городян.

У похилих літах прийнявши чернечий постриг у різних монастирях з іменами Давид і Евфросиния, вони молили Бога, щоб їм умерти в один день, і заповіли тіла їх покласти в одній труні, заздалегідь приготувавши гробницю з одного каменю, з тонкою перегородкою. Померли вони в один день і година - 25 червня (по новому стилі - 8 липня) 1228 року.

Порахувавши поховання в одній труні несумісним із чернечим званням, їхнього тіла поклали в різних обителях, але наступного дня вони виявилися разом. Поховані були св. чоловіки в соборній церкві м. Мурома на честь Різдва Пресвятої Богородиці, зведеної над їхніми мощами по обітниці Іоанном Грозним в 1553 р., нині відкрито почивають у храмі Св. Трійці Свято-Троицкого монастиря в Муромі

Збережи - » Свій День закоханих . З'явився готовий твір.

Свій День закоханих

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.