Суперечливість і трагічність образу Понтія Пілата | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Суперечливість і трагічність образу Понтія Пілата

За твором М. Булганова «Майстер і Маргарита». Пілат — уособлення влади. Понтій Пілат — п’ятий прокуратор Іудеї — людина державна. Через свій обов’язок він змушений перебувати в Єршалаїмі, який ненавидить. Пілат жорстокий, його називають «лютим чудовиськом» і він цим ще й вихваляється, бо вважає, що світом керує закон сили. Він був воїном і знає ціну небезпеці, а тому вважає, що перемагає лише сильний, такий, що не відає страху, сумнівів, жалості. Пілат знає, що переможець завжди самотній і в нього не може бути друзів, а є лише вороги і заздрісники. Таким зробила його влада. Її закон диктує риси того, хто може мати владу, Це взаємозалежно.

Йому рівних немає, як немає людини, з якою він хотів би поспілкуватися. Лише собака, якого він любить. Пес залишається вірним йому завжди. Але зустрівши у Єшуа мудрого співрозмовника, він зрозумів, що це і є та людина, з якою він хотів би спілкуватися вічно.

Ієшуа говорить Пілатові, що той видається йому розумною людиною. І це не лестощі. Пілат не примітивна людина, тому він одразу зрозумів, що перед ним зовсім не злий розбійник і руйнівник храмів. Він побачив нарешті людину, з якою варто спілкуватися , від якої можна не чекати на підступ і зраду. Але як мисляча людина Пілат розумів пружини правосуддя й задум Каїфи.

Людські слабкості Пілата. Пілат вирішує врятувати Ієшуа від страти Каїфа невблаганний: Синедріон своїх рішень не змінює. І Понтій Пілаї зрозумів, що його зусилля не тільки марні, а й небезпечні для нього. Він злякався. Тому й умовляє себе, що Ієшуа відпустять за законом Песаха, бо він же не розбійник, як інші приречені на страту. «Боягузтво — найтяжча вада», — повторює Воланд під час нічного польоту. І це стосується й Понтія Пілата. За це його було покарано.

Чому Понтій Пілат заслужив на «світло»? Понтій Пілат ніби передбачав свою славу і вже ненавидів безсмертя, тому що розумів: він здійснив непоправне, це його гріх. За це Воланд забирає його до себе аж на 12 тисяч місяців. Але на Великому балі в сатани він не присутній. Чому? Та перш за все тому, що він не такий, як ті грішники. Вони або не каються зовсім, або, як Фріда, жадають прощення ззовні. Понтій Пілат не пробачив себе сам і тому сам поплатився найвищим судом — совістю. Не випадково й тоді, коли його простили, він нарешті йде місячною дорогою поряд з Ієшуа, Пілат благально заглядає в очі Ієшуа й стривожено питає: «Скажи, адже страти не було?» Понтій Пілат вистраждав свій гріх, спокутував його стражданням і тому заслуговує ні «світ».

Збережи - » Суперечливість і трагічність образу Понтія Пілата . З'явився готовий твір.

Суперечливість і трагічність образу Понтія Пілата

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.