«Собака Баскервілі» - шедевр детективного жанру | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

«Собака Баскервілі» - шедевр детективного жанру

Традиція людства - Встановлювати пам’ятники на честь видатних особистостей. Завдяки таланту Артура Конан Дойла ми знайомі зі знаменитим детективом Шерлоком Холмсом, пам’ятник якому встановлено на Бейкер-стріт, де, за словами письменника, і жив видатний детектив. Серед численних злочинів і таємничих історій, майстерно розплутано Шерлоком Холмсом, особливо виділяється історія про «Собаці Баскервілі», в якій переплелися реальність і вигадка, і для розгадки якої було необхідно не тільки логічне мислення знаменитого детектива, але і спостереження за подіями, які відбуваються, з боку, ведення розслідування на відстані, щоб не злякати неординарного і обережного злочинця.

Починається ця, На перший погляд фантастична історія, з розповіді доктора Мортімера про раптову смерть сера Чарльза Баскервиля, про таємничі сліди, побачених доктором Мортімером біля трупа, і старовинний переказ про пса-чудовисько - прокляття роду Баскервіллі.

З приїздом до родове маєток спадкоємця Чарльза Баскервиля сера Генрі Баскервиля з’ясовується, що за подіями, які відбуваються, хтось пильно спостерігає: сер Генрі отримує лист-застереження, і в готелі зникають його туфлі. Шерлок Холмс, виключаючи участь в цій заплутаній справі потойбічних сил, здогадується, що має справу з розумним і надзвичайно обережним злочинцем, і тому знаменитий детектив вирішує стати невидимим для всіх учасників і спостерігати за тим, що відбувається, з боку, щоб вистежити справжнього злочинця. Він відправляє свого друга доктора Ватсона разом з сером Генрі Баскервілів в родове маєток, а сам ховається на болотах і веде спостереження за всіма, будинком Баскервілі. І незабаром дізнається про те, що найближчий сусід і друг покійного Чарльза Баскервиля - містер Степлтон - насправді є представником роду Баскервіллі і також має право на спадщину, як і сер Генрі. Отже, бажаючи отримати спадщину, він найближчим часом буде готувати замах на сера Генрі, використовуючи те ж знаряддя, яке стало причиною смерті сера Чарльза. Цим знаряддям виявилася величезна собака, яку Степлтон тримав на болотах і розфарбовував фосфором.

Так Шерлок Холмс розгадав цю заплутану історію і зробив це за допомогою самого ж злочинця, який у дружній розмові розповів докторові Ватсону дані з своєї справжньої біографії. А знаменитому детективові залишилося тільки навести всі довідки про Степлтон, щоб зрозуміти, хто ж насправді є злочинцем. Ця знаменита повість Артура Конан Дойла була вперше надрукована в 1902 році. І з того часу є одним з найцікавіших справ видатного детектива Шерлока Холмса.

Збережи - » «Собака Баскервілі» - шедевр детективного жанру . З'явився готовий твір.

«Собака Баскервілі» - шедевр детективного жанру

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.