Санскрит давньоіндійська священна мова індійських жерців | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Санскрит давньоіндійська священна мова індійських жерців

Санскрит - давньоіндійська священна мова індійських жерців - здавався самим древнім із всіх індоєвропейських прислівників. Давньоіндійською мовою написані священні книги индуистов - «Веди». У найдавнішій з них, «Ригведе», говориться про те, як племена, що називали себе «арьи», тобто «шляхетні», вторглись в Индостан і скорили цю країну. А тому що народності Індії, що говорять на індоєвропейських мовах, відрізняються від іншомовних племен Индостана й по расі (перші - білі, другі - темношкірі), те було природно зв’язати язикове споріднення й споріднення по расі

Вся індійська культура йде своїми коріннями в древню культуру, створену нащадками творців гімнів «Ригведи». К. ланцюжку «мова - раса» додалася ще одна ланка - «культура». Виходячи із цього, багато вчених Заходу створили теорію, що, здавалося, пояснювала не тільки походження індійської цивілізації, але й взагалі розвиток всієї людської культури

Европеоиди, що говорили на арійському, тобто індоєвропейській мові, нібито принесли всім іншим народам миру в Індії й Західній Європі, у Центральній Азії й у Росії високу культуру, писемність, державність… Слідом за цим пішло уточнення - «арійці» були не просто европеоидами (до цієї раси належать і таджики, і вірмени, і єгиптяни, і норвежци), а людьми з білою шкірою й блакитними очами, представники північного, «нордического», типу. Говорили вони індоєвропейською мовою, що зложився нібито в Німеччині. Відтіля, мов, і рушили легендарні «арьи» в усі сторони світла, несучи із собою «дух громадськості, любов до порядку, строгу чесність, справедливість, людяність», а також державний лад і високу культуру народам, доля яких коритися й учитися в «индогерманцев».

Коли в Німеччині до влади прийшли нацисти, ця теорія коштувала життя багатьом мільйонам «неарійців». Звичайно, причини виникнення нацизму лежать зовсім не в тім, що в Індії був відкритий санскрит, а вчені встановили існування індоєвропейської сім’ї мов. «Арійська» теорія потрібна була лише як свого роду символ, прапор, прикриваючись яким можна було зазіхати на самостійність народів, ділити людей на «повноцінних» і «неповноцінних». Тим більше, що задовго до того, як у Німеччині на озброєння була взята «арійська теорія», учені самих різних країн і спеціальностей показали повну її неспроможність

Древні германці ніколи не йменували себе арьями. Це слово ми знаходимо лише в індійських, іранських і кельтських мовах. Арьями кликали себе герої «Ригведи» - індійського релігійного збірника, що містить гімни богам; ирон називають себе осетини, від цього ж кореня відбувається назва країни Іран. Німці ж, як відомо, іменують себе дойч, а германські племена називалися «тевтонами», «готами» і т.д., але не «арьями»! Більше того, саме слово арієць… не індоєвропейське. Воно запозичено із семітських мов, до яких ставиться й давньоєврейський. Але ж саме євреїв, як споконвічних «ворогів арійців», найбільше переслідували нацисти! Пояснити й структуру й зміст кореня арья законами індоєвропейських мов не можна. Зате він дуже добре тлумачиться, якщо звернутися до семітських прислівників, у яких це слово має значення «свободнорожденний», «не раб».

Розкопки археологів показали, що за багато століть до приходу арьев на Индостане існувала самобутня культура. У творців її скотоводи-арьи навчилися вирощувати зернові, будувати суду, навчилися виробництва фарб і многому іншому. Від древніх жителів Індії арьи сприйняли й цілий ряд релігійних культів, вірувань, символів, включаючи знак свастики, що нацисти зробили символом «арійської влади».

Культуру можна перейняти в короткий строк. Ми знаємо, що за одне лише покоління народи Сибіру змогли ступнути з кам’яного віку в наше, двадцяте століття. Перейняти мова не так-те просто. Але протягом декількох поколінь один народ може повністю забути свою рідну мову й перейти на іншій. Негри США й Латинської Америки говорять англійською мовою, по-португальськи, по-іспанськи, а не на африканських прислівниках своїх предків. Расові ознаки наследственни, їх неможливо «запозичити», тому що вони передаються в спадщину. Зовнішній вигляд сучасних жителів Єгипту майже не відрізняється від вигляду жителів країни епохи фараонів. Тим часом єгиптяни говорять по-арабски, а не на давньоєгипетському або його нащадку - коптском мові. За минулі тисячоріччя в долині Нила перемінили одна іншу кілька культур - давньоєгипетська, елліністична, середньовічна арабська й т.д.- аж до сучасної культури XX сторіччя!

Древні жителі Двуречья говорили шумерською мовою. Потім він був витиснутий мовою прибульців, і в долині Тигру і Євфрату зазвучала аккадская мовлення вавилонян і ассирийцев. Мова шумерів зникла, а шумери змішалися із прибульцями. Так що вавилоняне - це майже ті ж шумери по культурі й зовнішньому вигляді, шумери, які стали говорити на іншій мові!

Подібних прикладів безліч. Але, імовірно, вам і так уже стало ясно, що не можна ставити знак рівності між расою, мовою й культурою. І мабуть, саме народи, що говорять на індоєвропейських мовах, дають тому кращі приклади. Зрівняєте таджика й англійця, латиша й цигана, росіянина й вірмена, голландця й бразильського негра, ісландця й жителя Паміру. Всі вони индоевропейци по мові, але в той же час як різний їхній зовнішній вигляд! Спосіб життя москвича або парижанина не має нічого загального зі способом життя веддов, мисливців у джунглях острова Цейлон, або з побутом мешканців позахмарних вершин Гімалаїв. Але ж всі вони говорять мовами, що перебувають у спорідненні, що входять у велику індоєвропейську сім’ю!

Збережи - » Санскрит давньоіндійська священна мова індійських жерців . З'явився готовий твір.

Санскрит давньоіндійська священна мова індійських жерців

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.