Розкриття прислів’ю: Справі час потіхи година | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Розкриття прислів’ю: Справі час потіхи година

Ніщо не виховує людину так, як справа. Справа осмислене, результатами якого можна пишатися. Якщо вміло сполучаються моральні й матеріальні стимули, з’явиться в остаточному підсумку й справжній культурі в роботі. Але справа не тільки виховує людини, вона допомагає домогтися певних висот у будь-якім починанні.

У народі завжди поважали працьовитих людей. І у фольклорі ми зустрічаємо багато підтверджень тому. Взяти хоча б прислів’я й приказки: «Терпенье й праця всі перетруть», «Під лежачий камінь і вода не тече», «Гірка робота, так солодка хліб», «Справі час - потісі година». Із самого дитинства ми чуємо від дорослих про те, що не можна відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні. І це дійсно так. Наприклад, іноді буває, що не хочеться сідати за уроки. І тоді поступово з’являються пробіли в знаннях, а заповнити їх потім дуже важко. Тому треба намагатися займатися справою щодня. А добре зроблена робота завжди приносить радість і почуття задоволення. Одне з моїх улюблених оповідань, що я прочитав ще маленьким і запам’ятав назавжди, - це оповідання М. Стеценко «Солодка вода». У ньому говориться про хлопчика Мите і його дідусеві. «Цікавий у Мити дідусь. Ні однієї хвилини без справи не сидить», - відзначає автор. І от один раз дід працював у дворі, а онук відпочивав поруч, лежачи на траві.

Після важкої роботи, вирішивши передохнути, дідусь підійшов до струмочка й став пити, а напившись, сказав: «Яка солодка вода!» Митя зачудувався; він завжди пив воду й ніколи не почував, щоб вона була солодкою. Дід відповів, що не для всіх вода солодка, і попросив Митю допомогти йому. Митя узявся за роботу, дуже утомився, а коли випив води, щоб угамувати спрагу, відчув, що вона дійсно солодка. Так відкрився йому теперішній секрет: праця облагороджує людини, а нагорода за зроблену справу здається набагато приємніше. Звичайно, про відпочинок теж не треба забувати, але його потрібно спочатку заслужити. «Зробив справу - гуляй сміло», - говорять у народі.

Збережи - » Розкриття прислів’ю: Справі час потіхи година . З'явився готовий твір.

Розкриття прислів’ю: Справі час потіхи година

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.