Російська Федерація багатонаціональна держава | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Російська Федерація багатонаціональна держава

Російська Федерація - багатонаціональна держава. На її території проживає більше130 націй і народностей, що розрізняються по мові, культурі, особливостям побуту, але тісно зв’язаних між собою спільністю історичних доль. Самими численними є росіяни й татари, але до складу населення входять представники й так званих малих народів (менш 1000 чоловік) - алеути, орочи й т.д.

Мова – сама стійка ознака народу, саме він покладений в основу національного розподілу. Жителі Росії говорять більш ніж на 150 мовах. Всі мови рівноправні, але мовою міжнаціонального спілкування й одним із шести робочих мов ООН, є російська мова. По подібності мов народи поєднують у язикові групи (їх 23), а близькі групи – у сім’ї (їх7) . Населення Росії ставиться до 4 основним язиковим сім’ям. Сама численна (80%населення)- індоєвропейська, до неї ставляться слов’янські (росіяни, українці, білоруси) і багато інших народів. До алтайської сім’ї ставиться 8% населення – наприклад калмики, татари, чуваші й т.д., що населяють Поволжя, Південний Урал Сибір. До північно-кавказької сім’ї ставиться 2,5% населення країни або 16 народів загальною чисельністю 3 млн. чоловік (інгуші, чеченці, аварци й т.д.), що проживають на порівняно невеликій території між Чорним і Каспійським морями й 1,6% - до уральського (мордва, комі, карели, удмурти).

Споконвіку російські області в Росії - це території Європейської Півночі, Северо - Заходу, центральних районів Росії. Росіяни переважають також на Уралі, півдні Сибіру й Далекого Сходу.

Для окремих територій Росії характерний строкатий національний склад- це Поволжя, Північний Кавказ, Гірський Алтай, Хакасия, Бурятія, Якутія.

Рассредоточенность народів по території країни, загальна їхня перемішаність роблять майже неможливим виділення однорідних в етнічному відношенні території. Тому важливим принципом державного устрою Росії є рівноправність всіх націй.

Національна ознака покладена в основу політико-адміністративного розподілу країни, всі великі народи мають свої національно-територіальні утворення, що є суб’єктами Федерації. Однак представники різних народів проживають не тільки в межах своїх республік, областей і країв, але й за їхніми межами. Особливо багатонаціональне населення великих міст.

Збережи - » Російська Федерація багатонаціональна держава . З'явився готовий твір.

Російська Федерація багатонаціональна держава

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.