Романтична тема похідної юності в поезії Олексія Суркова | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Романтична тема похідної юності в поезії Олексія Суркова

Суворий реалізм, конкретність його військової лірики були відразу її відзначені критикою. «Вірші Суркова переконують. У нього не я й навколишня дійсність, але я в навколишній дійсності», - писав один із критиків

По-справжньому романтична тема бойових походів зазвучить у поезії Суркова в 30-е роки. І зазвучить саме в пісенному оформленні. Але знаменно, що вже й у другій половині 20-х років тема громадянської війни нерідко дозволяється в поезії саме пісенного ряду. До кінця другого десятиліття поезія одержує можливість користуватися життєвим матеріалом, що як би просіявся крізь десятиліття нової епохи. Він-Те й виявився здатним задовольнити розбірливу й строгу у відборі пісенну форму. Переломлення подій громадянської війни крізь пісенну поетику характеризується стрімким, що як би летить співучим віршем і розвантаженої від зайвої побутової конкретизації образністю. Мотив спогаду грає тут основну роль. Не випадкова більшість віршів «пісенного» напрямку починаються й проходять під акомпанемент експресивних дієслів минулого часу: «Пронеслися й канули. . . десять років. ..», «И пам’ятають наші коні той відблиск річкової…» (Н. Асєєв); «Знайомі дні перецвіли, Обпали в димі під Варшавою» (Б. Корнілов); «Зараз вона (гітара, - А. М.) забута, вона пішла в століття…» (И. Уткін).

Стилістика подібних віршів наскрізь песенна. Іноді образ пісні виступає навіть самостійно, як своєрідний символ минулої епохи революції й громадянської війни. Так, Історія, ставши минулим, як би «співає» себе у вірші Бориса Корнілова, поета, що відтворив і своїй ліриці вигляд молодості рішучої й запекло й все-таки трішки ранимої лісовими заходами залишеної в скитаниях рідної «провінції»:

    А ніч у вікна безперервно Високу ноту бере, Сурмить у заснулого будинку Про вісімнадцятий рік, Про перший наказ наркома

Пошуки нового героя в поезії 20-х років виявляються плідними, коли поети звертаються до свого живого, реального сучасника, знаходячи живі риси епохи в його професійних рисах, учинках, справах. І відразу неосяжно шириться карта самої поезії, що нерідко приймає вид шляхових замальовок і щоденників. Червоноармійці, прикордонники, міліціонери, інженери, будівельники каналів, трактористи, лікарі, журналісти, фізкультурники, садівники, шляховики, непомітні трудівники десятка інших необхідних країні й епосі професій входять впоезию.

Збережи - » Романтична тема похідної юності в поезії Олексія Суркова . З'явився готовий твір.

Романтична тема похідної юності в поезії Олексія Суркова

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.