Роман М. Булгакова «Майстер і Маргарита» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Роман М. Булгакова «Майстер і Маргарита»

Також можна помітити, що саме трояндами оточена Маргарита на Великому балу у Сатани (роман М. Булгакова “Майстер і Маргарита”): “Кровавая мантия сменилась другою — густой, прозрачной, розоватой, и у Маргариты закружилась голова от розового масла.” “Маргарита и не помнит, кто сшил ей из лепестков бледной розы туфли, и как эти туфли сами собой застегнулись золотыми пряжками.” “В следующем зале не было колонн, вместо них стояли стены красных, розовых, молочнобелых роз…”

Смислове навантаження цієї символіки дуже схоже з казкою Андерсена, тому що тут ми теж можемо говорити про такі тлумачення символу троянди:

—краса і жіночність героїні;

—чистота її почуття і готовність долати перешкоди для блага дорогої людини;

—сила особистості героїні: і Герда, і Маргарита переживають багато випробувань і зазнають багато страждань, але зустрічають їх сміливо, з гідністю.

Однак, незважаючи на цю схожість, варто зазначити, що між героїнями двох вищезазначених творів є і суттєві відмінності. Герда — невинна дівчинка, і її шлях до Кая — це шлях дорослішання, переходу від дитинства др юності. А Маргарита — вже зріла жінка, її кохання і її шлях — це кохання і шлях дорослої людини, і пезною мірою людини грішної (заміжня жінка, вона полишає чоловіка заради коханого, що несумісно з біблійними законами; повертає їй молодість і здійснює її мрії Сатана (Воланд)).

Збережи - » Роман М. Булгакова «Майстер і Маргарита» . З'явився готовий твір.

Роман М. Булгакова «Майстер і Маргарита»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.