Роль духовних цінностей у житті людини | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Роль духовних цінностей у житті людини

Люди завжди бажають своїм рідним, близьким, друзям щастя. І у святкові дні, і в будні звучить искреннее побажання: «Нехай тобі везе!» - і враз теплішає на душі, тому що бути щасливим - заповітна мрія кожного. І, говорять, щастя дуже вибагливо вибирає людини, насамперед, з огляду на його духовні якості.

Можна бути матеріально богатым людиною, а почувати нещасним, тому що в душі твого, сповненого прагнення до заможності, уже не залишається місця для добра. А можна, навпаки, не мати багато грошей, а все-таки бути щасливим, тому що душу твоя бажає допомогти, захистити й близького, і чужої людини, прийти в замилування красою природи й самому створювати красу, гаряче відгукнутися на чужий біль і поділити радість перемоги. Одним словом, мати щиру й гарну душу, щоб бути корисним, а не пройти по життю сірою тінню. Але, я думаю, насамперед, для цього треба бути дуже вимогливим до себе й до своїх власних учинків.

Здавна наші пращури склали символічну систему духовних цінностей, що передається від покоління до покоління. Згодом вона змінюється, доповнюється, але головними завжди залишаються людська доброта, порядність, почуття достоїнства, любов до рідної землі і її народу, працьовитість, лагідна турбота про маленьке й старих, протистояння злу… Можна ще дуже довго перераховувати ті якості, які роблять людини Людиною. І я впевнений, що праматір’ю, їхньою основою, є доброта. Її нам дарують із перших мінут життя батьки, потім - вихователі, учителі, сторонні люди. Ця доброта немов стає в душі тим ґрунтом, на якому зростаються-цвітуть всі інші духовні цінності. І от, коли доброта стає твоїм натхненням і зіркою - покажчиком, ти можеш і собі, і іншим щиро зізнатися: «Я - щаслива людина!»

Збережи - » Роль духовних цінностей у житті людини . З'явився готовий твір.

Роль духовних цінностей у житті людини

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.