Радість і муки творчості (твір-роздум) | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Радість і муки творчості (твір-роздум)

Творчий успіх — це, безсумнівно, велика радість. Але щоб його досягти(і взагалі чого-небудь досягти в житті), доводиться зазнати стільки страждань — фізичних і душевних! Будь то музика, живопис або інший вид мистецтва. Наприклад, щоб досягти творчого успіху в музиці, треба досконало володіти інструментом. А щоб володіти інструментом — скільки треба працювати! Це великі муки. І можна посперечатися: чи щаслива щира творча людина? Адже по-справжньому віддатися мистецтву — це означає принести себе в жертву. Багато поетів писали про те, що творча людина має зректися усього світу, відмовитися від усього, що заважає її мистецтву.

Але я все-таки вважаю, що творча людина — щаслива. Адже хвилини творіння — це велика радість, більша, ніж те, що ти втрачаєш, зрікаючись усього, забуваючи все на світі.

І потім — творчий успіх. Я вважаю, заради нього варто помучитися. Кожний музикант, поет, письменник, художник мріє про визнання свого мистецтва. Виходить, творчий успіх — це здійсненна мрія.

Творчість може бути різною — це і живопис, і музика, і архітектура, і наука. В будь-якій творчості є свої «радощі і муки».

Муки творчості в музиці — це розбір, знайомство з новими творами, що і заняття і вправи, іноді просто фізична втома. Нарешті програма готова, музиканти беруть участь у концерті. Оплески, вітання — от нагорода за довгу працю, щире задоволення й радість. Такі самі почуття відчувають художник, і композитор, скульптор, танцюрист, коли публіка визнає їхні здобутки .

У науці муки і непевність приносять часом багатогодинні обчислення, міркування, коли відповідь, правильна думка крутяться в голові, але останньої миті тікають. Зате коли вдається вхопити за ниточку правильне розв’язання проблеми і клубок розмотується — то це непідробна радість для самого вченого, а потім і світове визнання.

У різних видах мистецтва і науки свої труднощі, але завжди є одна загальна — радість перемоги!

Збережи - » Радість і муки творчості (твір-роздум) . З'явився готовий твір.

Радість і муки творчості (твір-роздум)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.