Психологічна достовірність образу Марка Вовчка | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Психологічна достовірність образу Марка Вовчка

Залишивши на нього Богдана, Марія Олександрівна 27 травня поїхала до Парижа. Наступного рапку її зустріли на вокзалі Станкевичі її відвезли до себе — в готель «Бретеніль» па Рю Дофін. Вона відразу ж сповістила ТургенбВЙ! «Я приїхала сьогодні. Скажіть, коли ви зможете прийти,— и чекатиму».

Іван Сергійович збирався до Содена на води. Відклавши усі справи і взявши на себе роль гіда, він гуляв з нею набережними Сени, показував скарби Дувра, возив на Єлі-сейські Поля і в Булонський ліс, знайомив зі своїми приятелями.

У Парижі тоді жив Василь Петрович Боткін, відомий ліберальний літератор, автор «Листів про Тспапію», статей про західну літературу, філософію та музику. Щойно приїхавши в курорта, «засмаглий, здоровий, медом облитий», він поводився як справжній європеєць і ніби навмисне намагався підкреслити своїми бездоганними манерами і витонченими смаками, що не мав нічого спільного з московськими купцями, які розбагатіли на торгівлі чаєм. Із кількох братів Боткіних тільки один Петро продовжував батькову справу, а інші, одержавши свою долю спадщини, пішли різними дорогами. З академіком живопису Михайлом Петровичем Боткіним Марко Вовчок згодом зустрілася у Римі, із Сергієм Петровичем, відомим медиком,— у Петербурзі, а Василю Петровичу, прибічнику «чистого мистецтва», дала ущипливо-іронічну характеристику в листі до Добролгобова: «Бачила Боткіна — говорить усе про Рим, про Флоренцію, чистить рукавички гумкою і запитує у всіх, як його здоров’я, чи не схуд він? Чи не зблід? Читає книгу про мистецтво, пише про мистецтво, розшукує і купує собі найкращі грунті».

У ці дні вона зустрілася також з Миколою Федоровичем Крузе, котрий за наказом царя був звільнений з посади цензора за «послаблення друку», ї з Миколою Миколайовичем Толстим, старшим братом письменника, який помер у тому ж році від горлових сухот.

Марія Олександрівна не хотіла показувати свого поганого настрою. Якщо не вдавалось підмовчатися, вона з удаваною жвавістю брала участі, у світських розмовах. І хоч від проникливого ПОГЛЯДУ Тургенвва вона не могла приховати свого душевного неспокою, не так-то легко було викликати її на відверту розмову і ще важче — втішити тривіальними істинами: життя прожити — не поле перейти, перемелеться — мука буде і т. д.

Перед від’їздом до Содена Тургенєв ділився своїми спостереженнями з Анненковим і Макаровим і з властивою йому делікатністю обходив гострі кути: «Це прекрасна, розумна, чесна й поетична істота, але заражена пристрастю до самознищення: ну так-таки себе обробляє, що шмаття летить!..» «(Між памп кажучи), мені здається, що їй не дуже легко живеться на світі: та у неї характер сильний, вона мовчазна м уперта — і сама себе поїдем їсть: що з цього вийде — лише господу богу відомої Вона їде назад до Лозанни, але незабаром збирається бути в Шваль-басі…»

…Ще два тижні у Лозанні. Зустрічі з Пассеком у Берні та Женеві. Настороженість Тетяни Петрівни, холодність сина Герцена, докори й скарги Опанаса. Повернення до Гейдельберга і знову Швальбах…

Pages: 1 2

Збережи - » Психологічна достовірність образу Марка Вовчка . З'явився готовий твір.

Психологічна достовірність образу Марка Вовчка





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.