Про шкоду паління й алкоголизма | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Про шкоду паління й алкоголизма

У. Гладстон У далекій давнині познайомилася людина з незвичайною звеселяючою дією деяких напоїв. Саме звичайне молоко, мед, соки плодів, постоявши на сонце, міняли не тільки свій зовнішній вигляд, смак, але здобували здатність збуджувати, вселяти відчуття легкості, безтурботності, благополуччя. Не відразу люди помітили, що наступного дня людин розплачувався головним болем, розбитістю, дурним настроєм. Зрозуміло, наші далекі предки й догадуватися не могли якого страшного ворога вони придбали. На жаль, Сумні наслідки вживання спиртного залучали до себе менше уваги, чим поліпшення настрою, що супроводжує вживанню алкоголю.

У міфах, легендах і казках древнього миру - усюди фігурує вино, сп’яніння, розгул. Пияцтво процвітало, а за ним ішли його незмінні супутники - розпуста, злочини, важкі хвороби.

Основним діючим початком сп’яніння будь-якого напою був алкоголь етиловий, або винний, спирт.

Прийнятий усередину він через 5 -10 мінут всмоктується в кров і розноситися по всьому організмі. Алкоголь - отрута для будь-якої живої клітки. Проникнувши в організм алкоголь, дуже незабаром розбудовує роботу тканин і органів. Швидко згоряючи, він віднімає в них кисень і воду. Клітки зморщуються, діяльність їх утрудняється. При значному й частому влученні алкоголю в організм клітки різних органів зрештою, погибают. під дією алкоголю порушуються чи ледве не всі фізіологічні процеси в організмі, а це може привести до важких захворювань.

Перероджується тканина печінки, бруньок, серця, посудин і ін.

Швидше й губительнее всього алкоголь діє на клітки головного мозку, при цьому, у першу чергу, страждають вищі відділи мозку. швидко доставлений потоком крові до головного мозку, алкоголь проникає в нервові клітки, при цьому руйнується, у результаті чого зв’язок між різними відділами мозку розбудовується.

Алкоголь впливає також на кровоносні посудини, що несуть кров до мозку. Спочатку вони розширюються, і насичена алкоголем кров бурхливо доливає до мозку, викликаючи різке порушення нервових центрів. От звідки надмірно веселий настрій і розв’язність людини, що п’яніє.

Учені з’ясували, що під впливом спиртних напоїв у корі більших півкуль головного мозку в слід за порушенням, що підсилюється, наступає різке ослаблення процесів гальмування. Кора перестає контролювати роботу нижчих, так званих підкіркових відділів мозку. От чому сп’яніла людина як би втрачає контроль над собою й критичне відношення до свого поводження, втрачаючи стриманість і ськромність, він говорить і робить те, чого не ськазав і не зробив би у тверезому стані. Кожна нова порція спиртного усе більше паралізує вищі нервові центри, немов зв’язуючи їх і не дозволяючи втручатися в хаотичну діяльність різко збуджених відділів мозку.

Відомий російський психіатр С. С. Корсаків так описує цей стан: ‘сп’янений не думає про наслідок своїх слів і дій і ставитися до них украй легковажно…Страсті й дурні спонукання виступають без усякого прикриття й спонукають до більш-менш диких учинків ‘. Але ж у нормальному стані та ж людина може бути й добре вихованим і ськромним навіть соромливим. Усе в його особистості, що стримується вихованням, навичкам пристойності, начебто вилазить назовні. У стані сп’яніння людина може вибовкати будь-яку таємницю ; він втрачає пильність, перестає бути обережним. Не даром говоритися: ‘Що у тверезого на розумі, то в п’яного мовою’.

Те, що ми в побуті благодушно називаємо сп’янінням, по суті, є не що інше, як гостре отруєння алкоголем, з усіма наслідками, що випливають звідси. Добре, якщо через певний час організм, що звільнився від отрути, поступово вертається до нормального стану. А якщо пияцтво триває, і нові порції алкоголю систематично надходять в організм? Що тоді?

Учені з’ясували, що алкоголь, уведений в організм не відразу виводитися від туди, і якась кількість цієї речовини продовжує своя шкідлива дія на органи в плині 1-1- 2 днів, а в деяких випадках і більше.

Алкоголь викликає приємний, піднятий настрій, а це спонукає до повторного вживання спиртного напою. На початку при бажанні й твердості характеру ще можна відмовитися від вина. У противному випадку під впливом алкогольної інтоксикації (та й угод друзів) воля слабшає, і людина вже не може протистояти потягу до алкоголю. під впливом алкоголю одержують простір інстинкти, послабляється воля й самоконтроль, і нерідко люди роблять провини й помилки, у яких каються все життя.

Дуже небезпечний алкоголь для юних, особливо для дівчин, оськільки їхній організм у період росту легше піддається впливу наркотиків. З незапам’ятних часів наші предки вважали єдино придатними напоями для дітей воду й молоко. У древній Греції й Римі юнакам до певного віку взагалі заборонялося пити вино.

Алкоголь впливає на потомство. Про це знали ще в далекій давнині. У Грецькій міфології богиня Юнона народила від сп’янілого Юпітера кульгавого Вулкана. Правитель Спарти Ликург забороняв у день весілля вживання спиртних напоїв під погрозою важкого покарання. Гіппократ указивал. що причиною ідіотизму, епілепсії й інших нервово психічних захворювань є пияцтво батьків, які пили вино в день зачаття.

Питущі (особливо жінки) під впливом алкоголю робляться розв’язними, балакучими, нестриманими, не досить критичними до свого поводження. У п’яному виді жінки втрачає сором, жіноче достоїнство, вона схильна до легковажного поводження, полової розбещеності. Наслідок випадкових полових зв’язків, що наступили в результаті сп’яніння, бувають трагичними.

Венеричні захворювання, народження не повноцінних дітей - це адже не тільки слова, за ними покалічене, безрадісне життя.

Якщо пияцтво - результат неправильного виховання, слабовілля, розбещеності, наслідування дурним звичкам, то алкоголізм - серйозна хвороба, що вимагає спеціального лікування. Потрібні більші зусилля, що б перевиховати людини, що зловживає алкоголем. Не рідко ці умови виявляються даремними. Немає ні чого ужаснее чоловіка - п’яниці, що змушує страждати дружину й дітей.

Ти вже настільки доросла, що повинна вміти вибирати друзів. У твоєму оточенні не повинне бути людей, що не представляють собі задоволення без чарки. не говорячи вже про те, що сама ти повинна уникати вживання спиртного. Треба знайти в собі мужність протистояти тим, хто намагається схилити тебе до вживання спиртного. Всі ці застілля з обов’язковим ‘пити до дна’, ‘штрафними’ для спізнілих - доля обивателів. На жаль велика сила інерції, що втягує в сферу обов’язкових випивок. Хто, як не жінка, повинен боротися із цим не тільки особисто, але й суспільним злом! Навколо кожного алкоголем, що зловживає, повинна бути створена атмосфера осуду й нетерпимості. Уникай вечірок, що збираються з метою випити, і людей, що не представляють собі веселощі без випивки.

Дослідження вчених довели, що в юнаків і дівчин алкоголізм як важка, важко виліковна хвороба виникає й розвивається в ЧОТИРИ рази швидше, ніж у дорослих. Руйнування особистості також відбувається набагато швидше.

Думаю, що висновок тобі зробити не важко: ніколи й не при яких обставинах не пригублюй провина, навіть якщо це запропонують тобі близькі люди - товариші й рідні.

Не зайва річ повторити, що при вживанні вина в дівчин і юнаків дивуються всі органи, але особливо ранимі центральна нервова система, різко падає пам’ять, порушується психіка, знижується контроль за своїми діями… У колонії неповнолітніх правопорушників мені довелось розмовляти з колоністами. Виявляється, на багатьох з них гарні характеристики, вони прилежно вчилися, захоплювалися цікавими справами, читали книги, а привело їх сюди, у колонію, вино, ‘усього ськлянка’, як говорять вони. Вед злочину, зроблені в стан сп’яніння, носять обтяжений характер і особливо строго карається.

Деякі школярі прилучаються до чарки старшими за віком хлопцями, подругами: не зручно, мол, не підтримати компанію.

Так, у цих обставинах, безумовно, потрібне мужність, твердість характеру й здоровий розум.

Pages: 1 2 3

Збережи - » Про шкоду паління й алкоголизма . З'явився готовий твір.

Про шкоду паління й алкоголизма

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.