Походження Федька та Толі оповіданні «Федько-халамидник» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Походження Федька та Толі оповіданні «Федько-халамидник»

Федько був сином бідних робітників, Толя — син хазяїна того будинку, де жила Федькова родина. У Федькові ніби біс вселився. Він був непосидючим, любив бешкетувати, лазити по дахах будинків або сидіти на воротах. «Спокій був його ворогом». Толя ж був дитиною ніжною, смирною, соромливою. На вулицю виходив завжди чистеньким, посміхаючись своїми невинними синіми очима.

На Федька часто скаржилися його однолітки, і батько, прийшовши з роботи, часто його бив. «Вибивши «сибіряку», батько виймає з кишені дві або три копійки й дає йому» за те, що завжди говорить правду. Толина мати мало не непритомніла, бачачи, що її син водиться з Федьком. Толя завжди починав плакати і говорити, що в усьому винен Федько.

Федько врятував Толю, допомігши йому з крижини вибратися на берег. А потім, бачачи переляканого Толю, може, вперше збрехав, взявши на себе вину. Толя ж тулився до матері, яка милувала його і жаліла. Він сказав, що Федько штовхнув його на кригу. Через Толю покарали безвинного Федька, через Толю Федько застудився і помер. А Толя ще у бідної Федькової матері виманив чижика.

Мені подобається Федько своєю правдивістю, відвертістю, готовністю стати на допомогу у скрутну хвилину. Шкода, що він помер. А байдужий до чужого горя, безсердечний і брехливий Толя живе.

Збережи - » Походження Федька та Толі оповіданні «Федько-халамидник» . З'явився готовий твір.

Походження Федька та Толі оповіданні «Федько-халамидник»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.