Похід Олега на південь до Києва | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Похід Олега на південь до Києва

У рік 6387 (879) умер Рюрик і передав князювання своє Олегу - родичу своєму. Віддав йому на руки й сина свого Ігоря, тому що був той ще дуже малий.

У рік 6390 (882) виступив у похід Олег, взявши із собою багато воїнів: варягів, чудь, словен, міряю, весь, кривичів. Підійшов князь до Смоленська із кривичами, прийняв владу в місті й посадив у ньому своїх чоловіків. Від Смоленська відправився він долілиць і взяв Любеч і так само посадив своїх чоловіків. Потім підійшли до гір Київським, і отут довідався Олег, що княжать у Києві Аськольд і Дир.

Сховав князь Олег воїнів своїх: одних - у човнах, інших залишив за, а сам з дитиною Ігорем відправився до Києва. І, сховавши воїнів у човні, підплив Олег до Угорськой гори й послав ськазати Аськольдові й Диру:

- Ми гості (купці), ідемо до греків від Олега й княжича Ігоря. Прийдіть до нас, до родичам своїм!

Коли ж Аськольд і Дир спустилися з міцності, заховані в човнах воїни виськочили й оточили їх. І ськазав Олег Аськольдові й Диру:

- Ви не князі й навіть не князівського роду! Але я князівського роду!

А коли винесли Ігоря, Олег додав:

- От він син Рюрика.

За наказом Олега його воїни вбили Аськольда й Дира, віднесли на гору й погребли: Аськольда - на горі, що нині зветься Угорськой, де тепер Ольмин двір; на тій могилі Ольма поставив церкву святого Миколи; а Дирова могила - за церквою святий Ирини.

І сіл Олег у Києві, і ськазав:

- Так буде Київ матір’ю містам росіянином!

І були в нього варяги, і слов’яни, та інші прозвавшиеся руссю. Олег почав ставити міста й установив данини слов’янам, і кривичам, і мері. Велів Олег данина давати й для варягів, від Новгорода по трьохстах гривень щорічно, заради збереження миру. Цю данину платили варягам до самої смерті Ярослава.

Цю данину платили варягам до самої смерті Ярослава.

Мається на увазі Ярослав Мудрий, померлий в 1054 р.

Збережи - » Похід Олега на південь до Києва . З'явився готовий твір.

Похід Олега на південь до Києва

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.