«Поминки по Фіннегану» останній роман Джеймса Джонса | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

«Поминки по Фіннегану» останній роман Джеймса Джонса

Словесні ребуси, які з’являються вже в «Улісс», Цілком визначають текст останнього «роману» Джойса «Поминки по Фіннегану». Зміст все частіше до Кінцю роману підпорядковувалося формі, словесне експериментування частішало, причому мова слугувала зашифровки, а не розшифровці думки. Вже в «Улісс» Джойс не прагнув бути зрозумілим. В останньому романі Джойс ще більш різко кинув виклик читачеві, хто б цей читач не був. Розпад всіх елементів, з яких складається художній твір, розпад літературної мови йшов до логічного кінця. У «Поминках по Фіннегану», на створення яких пішло понад п’ятнадцяти років, автор пропонує текст, не зрозумілий нікому, окрім його найближчих учнів, посвячених у таємницю його шифрувального коду.

Складні каламбури, побудовані на використанні слів, запозичених з живих і мертвих мов, або звукосполучень, в «Поминках» визначають всю словесну тканину і стають самоціллю. Джойс намагається створити нову універсальну морфологію, відображаючи процеси підсвідомого. «Роман» представляє собою довільний сплав з різних мов, а часом і слів, вигаданих самим автором. Відсутність знаків пунктуації та великих літер посилює повну незрозумілість тексту.

У «Поминках» все підпорядковано фантазії художника та побудовано на сплетенні асоціацій. У книзі немає ні початку, ні кінця. Те, що «відбувається» - відбудеться у сні героя і рухається по колу. Головна дійова особа роману Хемфрі Іруікер - власник бару, що живе в Дубліні. Він, як і Блум, - «Середній людина», обиватель. Ім’я Іруікер розшифровується як млості Сотез Еуегутап (ось йде хтось). Але його метаморфоз немає числа.

Дружина Іруікера Ганна Плюрабель також одночасно і жінка, і річка Ліффі. Пліткують про неї ірландські пралі - і жінки, і тополя, і камінь. Сини Іруікеров Шем і Шоун опиняються то Каїном і Авелем, то Люцифером і архангелом Михаїлом, то Брутом і Кассием і навіть Веллінгтоном і Наполеоном. Час дії - і сьогодні і вчора, і коли завгодно, тема-всесвіт і людство. Деякі тлумачі наполягали на тому, що «Поминки» - алегорія всієї історії людства, переосмислена в сновидіннях. До того ж мотиви «роману», за задумом Джойса - протиставлення жіночого і чоловічого начала, добра і зла в людській душі, народження, любов і смерть.

Які б не були цілі Джойса у створенні цього грандіозного ребуса, книга сьогодні сприймається як жарт прихильника теорії «чистого мистецтва», яка визнає повний свавілля автора і в задумі, і в його художньому втіленні. Покинувши Ірландію, Джойс спробував сховатися від життя в мистецтві, яке вважав вільним від її впливу. Заплутавшись у формальних хитрощах, він загинув як художник.

Збережи - » «Поминки по Фіннегану» останній роман Джеймса Джонса . З'явився готовий твір.

«Поминки по Фіннегану» останній роман Джеймса Джонса

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.