Подолання «останнього дюйма» (за оповіданням Дж. Олдріджа) | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Подолання «останнього дюйма» (за оповіданням Дж. Олдріджа)

Політ Бена і Деві у Акулячу бухту на зйомки акул. Льотчик Бен і його син Деві летять з Каїра у безлюдну Акулячу бухту знімати фільм про акул. Між ними не досить довірливі стосунки, вони не розуміють один одного. Мати їх покинула, поїхала додому, до Массачусетсу. Батько зайнятий зароблянням грошей у будь-який спосіб і зовсім не розуміє потреб сина. Тому десятирічний Деві — самотній сумний хлопчик, який боїться свого батька.

Намагання Бена знайти контакт із Деві, Навчання водити літак. Батько навчає сина літати та саджати літак так, щоб між машиною та землею була відстань шість дюймів. Якщо вище — вдаришся під час посадки, надто низько — наскочиш на горбик і перекинешся. Головний — останній дюйм

Небезпечна підводна зйомка акул. Поранення Бена. Зйомка перетворюється на трагедію. Бен сильно поранений акулою-кішкою. Він втрачає можливість керувати літаком. Ситуація вкрай небезпечна, бо ніхто не знає, що батько і син на безлюдному пляжі.

Подолання біди батьком і сином. Бен і Деві вдвох долають відстань між берегом і літаком, син тягне батька на рушнику до літака, затягає його до машини. Батько боявся сказати синові, що йому треба буде самому вести літак, щоб не злякати його.

Досягнення порозуміння між батьком і сином, якого не було раніше. Бен і Деві врятувалися. Цей випадок допоміг їм подолати відстань, яка була між ними, той «останній дюйм» у стосунках, коли з’являється довіра і справжня дружба між близькими людьми.

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ

1. Чому льотчик Вен і хлопчик Деві опинилися разом на безлюдному пляжі?

Льотчик Бен — батько Деві, якого мати залишила жити із батьком. Бен не вміє бути батьком, піклуватися про дитину, про її безпеку. Бен має виконати роботу — зняти кілька сотень метрів кіноплівки з життя акул, тому вони і вилетіли на маленькому літаку на безлюдний пляж.

2.Що сталося на безлюдному пляжі?

Бен підгодовував акул м’ясом, для того щоб краще зробити свою роботу, та необережно вимазався кров’ю від цього м’яса, Через це акула-кішка напала на Бена і скалічила його.

3.Як діяв Деві?

Він витяг Бена з води, зняв з батька акваланг, йому вдалося виконати всі накази батька щодо керування літаком.

4.Як ви гадаєте, чому оповідання має назву «Останній дюйм»?

Можливо, тому, що найважливішим у посадці літака є усього один дюйм — вище — розіб’єшся, нижче — також. Деві, керуючи літаком, витримує цей один дюйм. Але це зовнішній бік розповіді. Батько й син долають цей останній дюйм недовіри, байдужості і страху у стосунках.

Збережи - » Подолання «останнього дюйма» (за оповіданням Дж. Олдріджа) . З'явився готовий твір.

Подолання «останнього дюйма» (за оповіданням Дж. Олдріджа)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.