Події в повісті Я. Стельмаха «Митькозаври з Юрнівки, або Химера лісового озера» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Події в повісті Я. Стельмаха «Митькозаври з Юрнівки, або Химера лісового озера»

Якщо комусь захочеться досхочу насміятися, то треба обов’язково прочитати повість Ярослава Стельмаха «Митькозаври з Юрківки, або Химера лісового озера». У ній такі захоплюючі пригоди двох шестикласників — за вуха не відірвеш від книжки.

Коли читаєш цю повість, то здається, що написав її не відомий письменник, а такий самий хлопчик, як герой твору. Ярослав Стельмах аж ніяк не прикрашає школу, відверто говорить про ставлення учнів до вчительки ботаніки та зоології. Стельмах називає її так, як говорять діти, — «ботанічка». Саме вона задала шестикласникам завдання: за літо зібрати колекцію комах. Хлопчики згадали, що нікому не потрібні стоси таких колекцій припадають пилом у кабінеті біології, але вхопилися за це завдання.

Щоб виконати його, треба було їхати до Митькової бабусі в село, а батьки сумнівалися, чи можна таких розбишак нав’язувати старенькій. І все-таки Сергійко і Митько зуміли довести батькам, що без колекції вони у вересні просто загинуть.

У селі друзі одразу ж знайшли озеро серед лісу, відновили чийсь курінь і весь час проводили там. Крім них, до озера приїжджав на велосипеді ще один міський гість — чотирнадцятилітній Васько. Він розповів шестикласникам, що в озері живе якесь чудовисько. Хлопці вирішили вистежити ящера, адже чітко бачили величезні сліди на прибережному піску, вночі чули страшний рев і спостерігали, як булькає вода у глибокому місці.

Намагаючись спіймати чудовисько і прославитися, Митько і Сергійко робили пастки, засідки, по черзі чатували вночі. Цілий місяць хлопчики читали книжки про геологічні періоди на Землі і про тварин, які колись населяли нашу планету. Як виявилося потім, ніякого митькозавра не існувало, а над друзями пожартував Васько. Та Митько і Сергійко не образилися, адже за цей місяць вони пережили безліч таємничих і веселих пригод, до того ж перечитали багато книжок з біології.

Перегорнута остання сторінка повісті, але так не хочеться розлучатися з героями твору. Та я знаю, що Ярослав Стельмах написав декілька збірок оповідань для дітей і про дітей, які я із задоволенням прочитають на канікулах.

Збережи - » Події в повісті Я. Стельмаха «Митькозаври з Юрнівки, або Химера лісового озера» . З'явився готовий твір.

Події в повісті Я. Стельмаха «Митькозаври з Юрнівки, або Химера лісового озера»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.