Пісня про Гайавате - Твір по добутку Г. Лонгфелло “Пісня про Гайавате” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Пісня про Гайавате - Твір по добутку Г. Лонгфелло “Пісня про Гайавате”

«Пісня про Гайавате» - це чудесна епічна поема про легендарного вождя північноамериканських індіанців, написана відомим американським поетом

Г. Лонгфелло по ретельно зібраному їм фольклорному матеріалу.

На відміну від більшості інших народностей індійський народ завжди був дуже різноманітним по складу. На жаль, багато племен кровно ворогували між собою, вели війни, захоплювали території. Про спробу примирити їх, знайти мирні шляхи рішення проблем і конфліктів і розповідає нам уривок «Трубка миру» з «Пісні про Гайавате».

Великий і могутній Владика Життя Гитчи Манито. З його слідів «струменіла, тріпотіла в блиску ранку річка», від його подиху галасливо

Гойдаються галузі сусіднього плеса. «Від стрімчака взявши камінь» Владика Життя зліпило з каменю трубку миру й закурив її.

Всі народи побачили Віддалений дим Покваны, Дим закличний Трубки Миру.

Вожді всіх народів - Чомтосов і Команчей, Шошонов і Омогов, Гуронов і Мэндэнов, Делавэров і Могоков, Черноногих і Понов, Оджибвеев і Дакотов - поспішили з’явитися «перед особа Владики Життя». Дуже мальовничо описує поет «вікову спрагу мщенья», що змушує спалахувати «у їхніх очах - смертельний виклик, у їхніх серцях - ворожнечу глуху».

Великий Владика Життя мудрий і могутній. Він дав людям землі для полювання, воду для рибного лову, населив ліси й ріки тваринами, рибою, птахом. Погляд сотворившего всі народи наповнений участю, отчою жалістю й любов’ю до них. На братовбивчі війни він дивиться «як на злість малолітніх, як на сварку в дитячих іграх», тому що не бачить і не розуміє причин, що штовхають людей ходити «на полювання один за одним».

Я утомився від ваших звад,

Я утомився від ваших суперечок,

Від боротьби кровопролитної,

Від молитов про кревну помсту.

Ваша сила - лише в согласье,

А безсилля - у розладі.

Гитчи Манито призиває народи примиритися, стати братами один одному. Не сміючи ослухатися всесильного Владику Життя, всі воїни змили бойові фарби, «у землю палиці зарили, погребли в землі збруя» і зробили трубки миру.

Мені здається, ця поема й сьогодні залишається дуже актуальної, але вже не тільки для індіанців, а для всіх народів миру. Я думаю, многим з нас потрібно прислухатися до слів мудрого Владики Життя й, залишивши ворожнечу й звади, дружно узятися за побудову доброго, прекрасного, багатого й цікавого миру.

Збережи - » Пісня про Гайавате - Твір по добутку Г. Лонгфелло “Пісня про Гайавате” . З'явився готовий твір.

Пісня про Гайавате - Твір по добутку Г. Лонгфелло “Пісня про Гайавате”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.