Роман «Дубровский» - добуток авантюра^-але^-пригодницьке. Це історія про драматичну долю бідного дворянина, у якого незаконно було відняте маєток, і про долю його сина.
Один з героїв роману - Кирила Петрович Троеку-Рів. Це стародавній російський пан, дуже богатый і знатна людина. Він славиться не тільки многочис-ленними зв’язками, але й безмірною владністю й своє-волием. Дійсно, ніщо не може противосто-ять волі Кирилы Петровича - він здатний нудьги заради учиняти набіги на сусідні деревеньки, спокушати двірських дівок і, як виявилося, керувати реше-ниями суду.
Троекуров дуже дружний зі своїм сусідом - Андре-Їм Гавриловичем Дубровским, єдиним челове-кому, що насмілюється в присутності Троекурова сво-бодно висловлювати своя думка. Дубровский бідний, але це не заважає йому у відносинах з Кирилой Петровичем зберігати вірність власної честі й незалежність. Ці рідкі якості й викликають розташування багатого пана до сусіда. Однак з доброго приятеля Троекуров швидко перетворюється в сьогодення поруч-ца, коли Андрій Гаврилович по міркуваннях честі насмілюється суперечити троекуровской волі.
Кирила Петрович вибирає для свого кривдника найсуворіше покарання: він має намір позбавити його кро-ва, змусити принижуватися, просити про прощення. Заради цього він вступає в змову з іншим негідником - суддів-ским що служать Шабашкиным. Шабашкин, що ится троекуровского розташування, готовий піти навіть на беззаконня. Ніщо не збентежило його в проханні Кирилы Петровича, і він все ловко влаштував, хоча норовливий пан не додавав для того ніяких зусиль.
Гнівне поводження сусіда на суді доставило Троє-Курову мало задоволень. Кирила Петрович чекав сліз каяття, а побачив блискаючою злістю погляд, ненависть до себе й здатність до кінця стояти за соб-ственное достоїнство.
Численні забави Троекурова також його ха-рактеризуют. Одна з них - забава з ведмедем. Не-Звичайне задоволення доставляє Троекурову бачити переляканим до смерті свого гостя, которо-го вштовхують зненацька в кімнату з розлютованою голодною твариною й залишають на якийсь час наодинці з ним. Кирила Петрович не цінує ні чуже достоїнство, ні чуже життя, що він наражає на небезпеку.
Володимир Дубровский із честю виходить із цього випробування, тому що «не має наміру терпіти образу». Жоден мускул не мерзнув у сміливого молодого чоло-століття, коли ведмідь кинувся на нього - Володимир ви-тяг пістолет і вистрілив у звіра.
Вийшовши на розбійницьку стежку, Дубровский остает-ся шляхетною людиною. Про його шляхетність ходять дивні слухи. При цьому Володимир не прийми-рим до підлості й жорстоко розправляється з негідниками.
Незважаючи на існуючу небезпеку, Дубров-Ский вирішується порозумітися з Машею, що він по^-любив і якої не міг завчасно відкрити про себе правду. Владимир призначає Марье Кириловне побачення і як чесна людина пояснюється з нею.
Героїня, який робить речення ставший умить ненависним п’ятдесятилітній Верейский, шукає жалю в батька, але він, хоча й любить дочку, ос-тается глухий до її благань. Сподіваючись на порядність Верейского, Маша чесно говорить йому про звий нелюбові й просить розбудувати майбутнє весілля. Але Верей-Ский не має наміру відступати від свого - старий воло-киту жадає роздобути молоду красуню. Він не тільки не переймається до Марье Кириловне сочувстви-їм, але й розповідає про Машином лист Кириле Пет-Ровичу, що, розгнівавшись, тільки наближає весілля.
Нещасна частка не змусила Машу відступити від моральних принципів. Коли Володимир предпри-нимает спробу врятувати її, вона відповідає йому відмовою, тому що вже встигає обвінчатися з Верейским, а даний-ный обітниця для неї - святе.
У романі «Дубровский» А. С. Пушкін говорить про вічні людські цінності, тому й сьогодні його роман актуальний і цікавий читачеві не менш, ніж багато десятків років назад.
Збережи - » Підлість і честь у романі А. С. Пушкіна “Дубровский” - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Дубровский” . З'явився готовий твір.