Переказ сожета роману Ганни Зегерс «Мертві залишаються молодими» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Переказ сожета роману Ганни Зегерс «Мертві залишаються молодими»

В 1949 р. вийшов роман Ганни Зегерс «Мертві залишаються молодими» — великий епічний добуток, обозревающее історію Німеччини з 1919 до 1945 р., із днів, коли було подавлене повстання сполучника «Спартак» і до передодня катастрофи гітлерівського рейха. Роман побудований на густому сплетенні й протиставленні доль декількох сімей, що належать до різних соціальних шарів німецького суспільства. Отут і робітники, і селяни, і промисловці, і юнкерство, і монополісти, і політичні авантюристи. Широке охоплення явищ у часі з’єднаний з не менш широким охопленням їх у просторі.

«Мертві залишаються молодими» - книга про цілі нації, оказавшейся на грані смерті, і про ті внутрішні сили народу, завдяки яким він зміг, пройшовши крізь жорстокі випробування й приниження, відродитися до життя. Роман відкривається сценою розстрілу робітника-спартаківця Эрвина, схопленого в дні січневих боїв 1919 р. у Берліні. У машині, у якій його везуть на розстріл, сидять: прусский юнкер Фрідріх Венцлов, декласований остзейский дворянин Эрнст Ливен, рейнський фабрикант Клем, найманий вояк селянин-кулак Вільгельм Надлер. Эрнст кидає своїм катам в особу: «Зараз ви можете вбити мене! Але перегодите, прийде й ваша черга!» Роман завершується епізодом, у якому Марія й Эмми, мати й дружина сина Эрвина, Гансу, думають разом про близький кінець війни, про Ганс, про дитину, якого чекає Эмми, про майбутнє. Епізод цей треба безпосередньо за картиною розгрому й внутрішнього розпаду гітлерівської армії. Розгубленість, безвихідність, злість, самогубства, розстріл групи солдат, питавшихся перейти на сторону радянських військ… Серед них Ганс, молодий комуніст, підпільник.

Двадцять п’ять років, втілені в романі, умістили в себе багато чого: бої в Берліні, у Саксонії, у Рурі, підпал рейхстагу, бою проти фашизму в Іспанії, події другої світової війни, напад фашистської Німеччини на Радянський Союз, настання німецько-фашистських загарбників у глиб радянської землі, розгром німців на берегах Волги, крах гітлеризму, звільнення Європи від німецько-фашистської чуми. На цьому драматичному тлі розгортаються долі героїв.

Роман виконаний національної самокритики. Це ще один твір Ганни Зегерс про поразки, понесених німецьким народом у боротьбі з імперіалістичною реакцією, про те, як його душили, гнітили, спокушали, розбещували, обманювали. Весь шлях народу з 1919 по 1945 р. даний тут як шлях через ланцюг поразок. Але він показаний разом з тим і як шлях знаходження історичного досвіду. Роман затверджує безсмертя тієї справи, за яке віддали життя німецькі комуністи, що загинули в революційних боях і у фашистських катівнях. Ідея революційної наступності, революційної естафети, вічної молодості й сили революційних прагнень підкреслена заголовком роману, виділена перекликом епізодів.

Збережи - » Переказ сожета роману Ганни Зегерс «Мертві залишаються молодими» . З'явився готовий твір.

Переказ сожета роману Ганни Зегерс «Мертві залишаються молодими»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.