Переказ роману «Злочин і покарання» - Частина 1 | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Переказ роману «Злочин і покарання» - Частина 1

Головний герой - Родіон Романович Розкольників, студент, що кинув навчання в університеті. Живе в тісній комірці, схожої на труну, в убогості. Уникає квартирної господарки, тому що їй повинен. Дія відбувається влітку, у страшну духоту (тема «жовтого Петербурга» проходить через весь роман). Розкольників іде до баби, що позичає гроші під стан. Бабу кличуть Алена Іванівна, живе вона зі своєю зведеною сестрою, безсловесною, забитою істотою Лизаветой, що «поминутно ходить вагітна»» працює на бабу й перебуває в неї в повнім поневоленні. Розкольників приносить у стан годинники, по ходу справи запам’ятовуючи всі дрібні деталі, тому що готується здійснити свій план - убити бабу. По дорозі назад він заходить у распивочную, де знайомиться із Семеном Захаровичем Мармеладовим - спившимся чиновником, що розповідає про себе. Його дружина - Катерина Іванівна - від першого шлюбу має трьох дітей. Перший чоловік був офіцер, з яким вона втекла з рідного дому. Грав у карти, бив її.

Потім умер, і їй довелося від розпачу й убогості піти за Мармеладова, що був чиновником, але потім місце втратив. У Мармеладова від першого шлюбу дочка Соня, що була змушена піти на панель, щоб хоч якось прокормитися й прокормити інших дітей. Мармеладов п’є на її гроші, краде гроші з будинку. Страждає від цього. Розкольників відводить його додому. Скандал будинку, Розкольників іде, непримітно поклавши на віконце гроші. Ранком Раскольникову приходить лист із будинку від матері, що вибачається, що не могла вислати грошей. Мати розповідає про те, що сестра Раскольникова - Дуня - надійшла в служіння до панам Свидригайловим. Свидригайлов погано з нею обходився, потім прийнявся змінювати до любовного зв’язку, обіцяючи всілякі блага. Дружина Свидригайло-Ва - Марфа Петрівна - підслухала розмову, обвинуватила у всім Дуню й вигнала з будинку. Знайомі відвернулися від Раскольникових, тому що Марфа Петрівна роздзвонила про це по всьому повіті. Потім усе з’ясувалося (Свидригайлов покаявся, найшовся обурений лист Дуни, слуги зізналися). Марфа Петрівна про усім розповіла знайомим, відношення змінилося, до Дуне посватався Петро Петрович Лужин, що їде в Петербург, щоб відкрити адвокатську контору. Розкольників розуміє, що сестра продає себе, щоб мати можливість допомагати братові, і вирішує перешкодити шлюбу. Розкольників виходить на вулицю й зустрічається на бульварі з п’яною дівчиною, майже дівчинкою, що, зважаючи на все, напоїли, збезчестили й виставили на вулицю. Поруч проходжується хлищ, приміряючись до дівчинки. Розкольників дає гроші городовому, щоб той відвіз на візнику дівчинку додому. Думає про її подальшу незавидну долю. Розуміє, що певний «відсоток» іде саме по такому життєвому шляху, але миритися із цим не хоче. Іде до свого друга Разумихину, по дорозі передумує.

Не дійшовши до будинку, засипає в кущах. Йому сниться страшний сон про те, що він, маленький, іде з батьком на цвинтар, де похований молодший брат, повз шинок. Там коштує ломовий кінь, запряжена у віз. Із шинку виходить п’яний хазяїн коня - Микола - і запрошує приятелів сідати. Кінь стара, не може зрушити віз. Микола розлютувало хльостає її батогом. До нього приєднуються ще кілька людей. Миколка ломом убиває шкапу. Хлопчик (Розкольників) кидається з кулаками на Миколку, батько його веде. Розкольників прокидається й думає про те, зможе він убити чи ні. Проходячи по вулиці, випадково чує розмова Лизавети (сестри баби) зі знайомими, які запрошують її в гості, тобто баба завтра залишиться одна. Розкольників заходить у трактир, де чує розмова між офіцером і студентом, що грають на більярді, про бабу-процентщице й про Лизавете. Говорять, що баба мерзенна, кров з людей ссе. Студент: я б її вбив, ограбував без зазору совісті, скільки людей пропадає, а підла баба й сама не сьогодні-завтра вмре. Розкольників приходить додому, лягає спати. Потім готується до вбивства: пришиває під пальто петлю для сокири, загортає деревинку із залозкою в папір, начебто новий «застава», - відволікти бабу. Потім краде у двірницької сокиру. Іде до баби, віддає їй «застава», непомітно дістає сокира й убиває процентщицу. Після цього починає шарити по шафах, скриням і проч. Раптово вертається Лизавета. Розкольників змушений убити і її. Отут хтось дзвонить у двері. Розкольників не відкриває. Що прийшли зауважують, що двері замкнені зсередини на клямку, і почувають негарне. Двоє йдуть долілиць за двірником, один залишається на сходах, але потім не витримує й теж спускається. Розкольників вибігає із квартири. Поверхом нижче - ремонт. Відвідувачі із двірником уже піднімаються по сходам, Розкольників укривається у квартирі, де ремонт. Група проходить наверх, Розкольників тікає

Збережи - » Переказ роману «Злочин і покарання» - Частина 1 . З'явився готовий твір.

Переказ роману «Злочин і покарання» - Частина 1





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.