Переказ роману Листоноша завжди дзвонить двічі | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Переказ роману Листоноша завжди дзвонить двічі

Двадцатичетирехлетний герой-оповідач Френк Чеймберс кочує по Америці, ніде надовго не затримуючись. От і тепер, улаштувавшись працювати до грека Нику Пападакису, власникові бензоколонки й закусочній неподалік від Лос-Анджелеса, він упевнений, що незабаром знову рушить у дорогу-дорогу. Але зустріч із чорноволосою Корою, дружиною Пападакиса, міняє його плани. Їх спалює вогонь всепоглинаючої пристрасті. Кора повідомляє Френку, що любить його й ненавидить чоловіка. Коханці замишляють убивство грека, маючи намір обставити його як нещасний випадок у ванною. Але не вчасно гасне світло, і Корі не вдається довести до кінця ретельно розроблену операцію. Грек попадає в лікарню із травмою черепа, і хоча лікарі здивовані характером ушкоджень, ніяких неприємностей для Кори й Френка не треба. Френк пропонує Корі кинути чоловіка, стовпчик і закусочну, але Кора не вирішується. Тоді Френк їде один, але недалеко. Пападакис випадково зустрічає його в містечку, де він заробляє грою на більярді, і вмовляє повернутися. Кора штовхає Френка на другу спробу позбутися від Паладакиса: грек хоче дитину, отчої Кору з душі відвертає

Новий план - з інсценівкою автокатастрофи - приводиться у виконання. Пападакис убитий ударом гайкового ключа, машина із Френком летить під укіс, розпатлана Кора зупиняє на дорозі попутку, благаючи опомощи.

Френк із переломами руки й ребер попадає в лікарню. За справу береться прокуратура, і положення Кори й Френка робиться дуже хибким: порушені інтереси страхової компанії, а вона не жалує грошей на розслідування. Якщо виявиться, що Пападакис загинув у результаті дорожньо-транспортного випадку, компанія втратить десять тисяч доларів. Прокурор Секкет вцепляется в Кору й Френка мертвою хваткою, і вони от-от готові зізнатися. Під прокурорським натиском Френк подає скаргу на Кору, обвинувачуючи її в намірі вбити його, інакше прокурор може доглянути змову між ними

За порадою наглядача Френк звертається до адвоката Кацу. Той обіцяє допомогти, але на першому ж слуханні визнає Кору винної. Та в розпачі дає письмові показання, де зізнається в убивстві й розповідає також про перший невдалий замах. Втім, вона заперечує, що знала про страховку. Кац забирає її показання й починає діяти. Незабаром з’ясовується, що він і не збирався підставляти клієнтів, але лише зробив спритний відволікаючий маневр, присипляючи пильність опонента

Кац з’ясовує, що в грека було ще два страхових поліси, і якщо Кору визнають винної в убивстві чоловіка, двом іншим компаніям прийде несолодко - існує заява Чеймберса про отримані їм каліцтвах. Страхові компанії змушені домовлятися, і детектив, що діяв за завданням першої компанії, міняє показання: навмисного вбивства не було, мало місце лише необережне водіння, за що Кора й одержує півроку умовно.

Кац так радий перемогти старого суперника Секкета, що навіть не бере з підзахисні гроші, і вони знаходять не тільки волю, але й десять тисяч доларів страховки. Головний приз Каца - виписаний їм прокурором чек на сто доларів, які той проспорив адвокатові, затверджуючи, що Корі ніяк не випутаться.

Але воля й гроші не приносять радості. Занадто свіжі спогади в Кори й Френка про те, як вони зрадили один одного. Занадто багато бруду підняло справу Паладакиса.

Зв’язок, втім, триває, хоча колишній захват зникло. Коханці багато п’ють і багато сваряться - насамперед через те, їхати, як пропонує Френк, або залишатися, як наполягає Кора. Але от занедужує мати Кори, і вона їде до неї в Айову. У її відсутність Френк знайомиться з гарненької блондиночкой Мадж Аллен. Та пропонує Френку виїхати куди-небудь далеко, але все кінчається канікулами в Мексиці. Раптове повернення Кори, що поховала мати, міняє їх плани

Виникає хтось Кеннеді, що раніше працював у Каца. Він має у своєму розпорядженні заяву Кори, що може ще заподіяти їм багато неприємностей, і готовий продати його за двадцять п’ять тисяч. Але шантажист недооцінив своїх «клієнтів», яким вдається не тільки відібрати в нього пістолет, але й змусити викликати своїх спільників з компроматом. Отже, Кеннеді і його дружки віддаляються несолоно хлебавши, а Френк спалює оригінал, копії й негатив. Він намагається підбадьорити Кору, запевняючи її, що із цим покінчене, але та не розділяє його оптимізму: «Усе покінчено, говориш? Оригінал, копії, негатив? Зате із мною не покінчено. У мене таких копій мільйон, не гірше, ніж ти спалив. У голові».

Небезпека в черговий раз минула Кору й Френка, але ніякої ідилії немає й у спомині. Кора довідається про Мадж. Їхні відносини на грані розриву. Один раз Френк застає Кору з валізою - вона хоче виїхати. Треба пояснення, з якого серед іншого Френк довідається, що Кора вагітна. Вона написала записку, де постаралася все пояснити, поклала неї в касу, але від’їзд все-таки не відбувся. Френк хоче, щоб Кора стала його законною дружиною. Вона погоджується. Уперше за останні місяці минуле не страшить їх. Вони думають обудущем.

Незабаром під час морського купання в Кори починаються сильні болі. Виникає реальна небезпека викидня Френк саджає ee у машину й везе в лікарню. Кожна мінута на вагу золота, і він додає газу. Але він ніяк не може обігнати вантажівку, що страшно заважає. Тоді він робить спробу об’їхати його праворуч, всупереч правилам дорожнього руху, і це приводить до лиха. Машина попадає в аварію. Кора гине на місці, Френк цілий і непошкоджений

Прокурор Секкет одержує відмінний шанс поквитатися з адвокатом Кацем, і він не має наміру його упустити. Адвокат відбирає у Френка все, що той одержав від страхової компанії. Він бореться, як лев, але всі його зусилля марні. Фатальну роль грає та сама записка, що Кора залишила в ящику каси перед своїм від’їздом, що не відбувся. Там вона пише не тільки про те, що любить Френка, - вся історія Пападакиса знову спливає, причому в самому несприятливому світлі. Це й вирішує справа не на користь Френка. Із самого початку суддя настроєний проти нього, та й присяжним знадобилося лише п’ять мінут, щоб винести вердикт «винний».

Френк сидить у камері смертників і дописує своє оповідання

Він думає про Кору. Йому не дає спокою думка про те, що тоді, у машині, в останні миті перед смертю, Кора могла подумати, що він все-таки вирішив убити її. Він хоче вірити в правоту священика батька Макконнела, що запевняє його, що є життя й після смерті. Йому просто необхідно зустрітися з Корою й всі їй пояснити

Його земне існування підходить до кінцю. Правосуддя не гається, і всі прохання про помилування відхилені

Останній абзац роману такий: «За мною прийшли. Батько Макконнел говорить, що молитва допомагає. Якщо ви дочитали до цього місця, помолитесь за мене й за Кору, щоб ми були разом, неважливо де…»

С. Б. Белов

Джерело: Всі шедеври світової літератури в короткому викладі. Сюжети й характери. Закордонна література XX століття. М.: «Олімп»; ТОВ «Видавництво ACT».

Збережи - » Переказ роману Листоноша завжди дзвонить двічі . З'явився готовий твір.

Переказ роману Листоноша завжди дзвонить двічі

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.