Переказ - ДЕНЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ КАТЕРИНИ | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Переказ - ДЕНЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ КАТЕРИНИ

Серед численних жіночих свят найзнаменніпіим є свято святої великомучениці Катерини, що припадає на 7 грудня. У давнину це було свято Дівочої долі, але згодом церква пов’язала його зі святою Катериною. Життя Катерини припадало на кінець III — початок IV століття — період найтяжчих гонінь на християн за часів імператора Максиміана. Катерина була дочкою грецького царя Ксантоса. Здібна та допитлива дівчина вивчала філософію, діалектику, ораторське мистецтво, риторику, була обізнана з творами видатних на той час лікарів, знала чимало мов. Мати Катерини була таємною християнкою, і через неї дівчина познайомилася з християнським ученням. Катерина навернула в християнську віру багатьох людей. Коли ж підійшла пора виходити заміж, батьки почали шукати для доньки нареченого, але вона й слухати не хотіла про нього. «Якщо ви наполягаєте, я вийду


Заміж. Але знайдіть мені такого юнака, який буде подібний до мене у чотирьох обдаруваннях. Хай він буде подібний до мене в благородстві, у красі, у багатстві та в розумі; якщо ж у нього буде відсутній хоча б один хист, він невартий мене». Довго шукали батьки нареченого, але все було даремно. За порадою вони звернулися до старця, який і вирішив схилити її до пізнання Христа. Він сказав дівчині: «Знаю тільки прекрасного юнака, який перевершує тебе в усіх обдаруваннях; краса його перевершує сяйво сонця, премудрість — це все, що створене; багатства скарбниці його можна роздати всьому світові, і від цього воно не зменшиться, а стане більшим; благородство його невимовне». Образ цього юнака схвилював Катерину настільки, що з цього моменту вона думала тільки про нього, мріяла стати його дружиною. Благочестивим життям та молитвами Катерина досягла такого стану, що їй дано було побачити у видінні цього прекрасного юнака, тобто Ісуса Христа. Він подарував дівчині обручку та сказав: «З цього дня приймаю тебе в наречені вічні; не буде у тебе віднині жениха земного» (М. Шкода; 291 сл.).

Завдання до тексту

1. Визначити тип і стиль мовлення.

2. Скласти план до тексту. Орієнтовний план

1. Свято Дівочої долі.

2. Здібна і допитлива Катерина.

3. Пора виходити заміж.

4. Хитрощі Катерини.

5. Наречена Ісуса Христа.

3. Словниковий диктант. Записати та пояснити правопис слів.

Ісус Христос, премудрість, День великомучениці Катерини,

Прекрасний, благочестивий, імператор Максиміан, цар Ксантос, християни, благородство, невартий мене, невимовний, віднині, свято Дівочої долі.

4. Встановити послідовність речень.

• «З цього дня приймаю тебе в наречені вічні; не буде у тебе віднині жениха земного».

• За порадою вони звернулися до старця, який і вирішив схилити її до пізнання Христа.

• У давнину це було свято Дівочої долі, але згодом церква пов’язала його зі святою Катериною.

• Довго шукали батьки нареченого, але все було даремно.


• Серед численних жіночих свят найзнаменніпіим є свято святої великомучениці Катерини, що припадає на 7 грудня.

• «Якщо ви наполягаєте, я вийду заміж. Але знайдіть мені такого юнака, який буде подібний до мене у чотирьох обдаруваннях. Хай він буде подібний до мене в благородстві, у красі, у багатстві та в розумі; якщо ж у нього буде відсутній хоча б один хист, він невартий мене».

• «Знаю тільки прекрасного юнака, який перевершує тебе в усіх обдаруваннях; краса його перевершує сяйво сонця, премудрість — це все, що створене; багатства скарбниці його можна роздати всьому світові, і від цього воно не зменшиться, а стане більшим; благородство його невимовне».

5. За складеним планом Переказ - ати текст.

Збережи - » Переказ - ДЕНЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ КАТЕРИНИ . З'явився готовий твір.

Переказ - ДЕНЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ КАТЕРИНИ

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.