Переказ - БУДОВИ | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Переказ - БУДОВИ

Якийсь, здається, китайський мудрець мав сказати, що для того, щоб зробити тисячу миль дороги, необхідно зробити один перший крок — мудрість, очевидно, незаперечна, але інший жидівський мудрець, біблійний цар Давид, додав до цього, що «шляхи твої, Господи, неісходимі і мудрість твоя незбагнута».

Проходимо не тисячу миль, проходимо десятки й десятки тисяч, шукаємо свого місця і ось знаходимо його під горбиком, записане на вас у актах адвоката Гуменного. На цьому місці стоїть невелика споруда з дверима і вікнами. У ній ви маєте право сидіти, спати, їсти, читати газету і мати тривалу адресу, на яку посилатимуть вам рахунки, пакунки і листи зо всіх континентів світу. Місце, яке ви вважаєте своїм.

Зрештою, я завжди подивляв і любив будови ще з часу, коли будувались вони з сірників, патичків, піску, болота на спілку з мамою в імперії дитячої уяви. Пізніше, захоплювався ними і в книжках, і в житті, у великих містах, у малих селах, як у себе дома, так і далеко поза домом. І однаково чи це були древні таємничі замки, незбагнуті піраміди, розкішні палаци, а чи просто стрункі теперішні мепіканеві і немепіканеві споруди, якими обросла, як губками, ціла планета.

У зарисах будови таїться містика людського серця, вибухова сила душі, напруженість м’язів, це нарешті філософія безконечно видозмінного пульсування таємничих законів, що приковують нас


До землі на самому дні атмосфери. Ми, як поліпи, прилипаємо до тіла планети, вгризаємося в її твердінь, обкладаємось мурами, стінами, дахами, щоб протиставитись велінню стихій і ворожості протидіяння. Разом із домом виростає в нас і біля нас безпека, сила, твердість, оборонна наснага (У. Самчук; 251 сл.).

Завдання до тексту

1. Визначити стиль і тип мовлення.

2. Скласти план до тексту. Орієнтовний план

1. Незаперечна мудрість.

2. Шукаємо свого місця.

3. Я завжди подивляв і любив будови.

4. У зарисах будови таїться містика людського серця.

3. Лексична робота. Патички — палиці.

4. Словниковий диктант. Записати та пояснити правопис слів. Незаперечний, жидівський, біблійний цар Давид, невелика,

Неісходимі, незбагнуті, протидіяння, розкішний.

5. Питання до тексту.

• Сформулюйте вислів, про який ідеться на початку твору.

• Яку відстань ми проходимо, шукаючи своє місце?

• Що ми маємо право робити у своєму домі?

• 3 чого виконували невеличкі будови, які полюбляв головний герой?

• Які будови полюбляв оповідач?

• Що приховано у «зарисах» будов?

6. За складеним планом Переказ - ати текст.

Збережи - » Переказ - БУДОВИ . З'явився готовий твір.

Переказ - БУДОВИ

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.