Жанр соціально-побутового роману завжди був популярним, оскільки зображував звичайні людські характери серед знайомих картин побуту і порушував соціальні проблеми. Але Флобер у своєму творі «Пані Боварі» дещо розширив межі звичайного соціально-побутового роману. Показуючи життя і побут мешканців маленьких провінційних містечок, письменник не залишається на рівні побуту. Автор узагальнює й аналізує певний соціальний тип. Життя і страждання Емми Боварі Флобер зображує не як суто окрему трагедію жінки, яка мріяла лише про кохання і не знаходила його. Автор змальовує життя героїні на тлі важливих соціальних зрушень, які залишилися в поведінці й характерах головних героїв. Саме Емма якоюсь мірою стає жертвою романтичних ілюзій, які прищеплювало їй суспільство.
Проте час її пройшов, усе в світі змінювалось. І романтичні уявлення про світ поступово стають недоречними, смішними, хоч це й призводить часом до трагедії. Емма хоче бачити в оточенні красу душі, високі почуття. Але жоден із чоловіків, яких вона кохала, не бажав наслідувати вигаданий нею ідеальний образ. Вони надто буденні, щоб зрозуміти прагнення жінки до святого кохання.
Таким чином, трагедію Емми зображено не як побутову драму жінки, яка зневірилась у своєму житті, а як соціальну трагедію людини, яка не знаходить захисту у суспільстві. Адже саме суспільне життя породжує ті проблеми, якими переймається Емма. Сучасне їй суспільство ніби запрограмоване бути прагматичним, нехтуючи людськими почуттями в ім’я грошей, кар’єри. Тому Еммі й судилося щастя.
Отже, Флобер створив роман нового типу, в якому піддав аналізу основи суспільства, його моральні принципи і шляхи розвитку. А побутові проблеми Боварі, змальовані без перебільшень і загострень, допомагають зрозуміти важливість впливу суспільства на життя людини.
Збережи - » «Пані Боварі» Флобера - соціально-побутовий роман нового типу . З'явився готовий твір.