Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК ) | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК )

Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК ) - це сукупність галузей, пов’язаних з виробництвом і розподілом енергії в різних її видах і формах. До складу ПЕК входять галузі по видобутки й переробці різних видів палива (паливна промисловість), електроенергетика й підприємства по транспортуванню й розподілу електроенергії. Значення паливно-енергетичного комплексу в господарстві нашої країни дуже велике й не тільки тому, що він постачає паливом і енергією всі галузі господарства, без енергії не можливий жоден вид господарської діяльності людини, але й тому що цей комплекс є головним постачальником валюти (40%- така частка паливно-енергетичних ресурсів в експорті Росії).

Важливим показником, що характеризує роботу ПЕК, є паливно-енергетичний баланс (ТеБ).

Паливно-енергетичний баланс - співвідношення видобутку різних видів палива, виробленої з них енергії й використання їх у господарстві. Енергія, одержувана при спалюванні різного палива, неоднакова, тому для порівняння різних видів палива його перекладають у так зване умовне паливо, теплота згоряння 1кг якого дорівнює 7 тис. ккал. При перерахуванні в умовне паливо застосовуються так звані теплові коефіцієнти, на які множиться кількість перелічуваного виду палива. Так, якщо 1т кам’яного вугілля дорівняти до 1т умовного палива, коефіцієнт вугілля дорівнює 1, нафти -1,5, а торфу - 0,5.

Співвідношення різних видів палива в ТеБ країни змінюється. Так, якщо до середини 60-х років головну роль грав вугілля, то в 70-е роки частка вугілля скоротилася, а нафти зросла (були відкриті родовища Західного Сибіру). Зараз частка нафти скорочується й зростає частка газу (тому що нафта вигідніше використовувати як хімічну сировину).

Розвиток ПЕК пов’язано із цілим рядом проблем :

Запаси енергетичних ресурсів зосереджені в східних районах країни, а основні райони споживання в західні. Для рішення цієї проблеми планувалося в західній частині країни розвиток атомної енергетики, але після аварії на Чорнобильської АЕС, реалізація цієї програми сповільнилася. Виникли й економічні труднощі із прискореним видобутком палива на сході й передачею його на захід

Видобуток палива стає усе більше дорогою й тому необхідно усе ширше впроваджувати енергозберігаючі технології

Збільшення підприємств ПЕК впливає на навколишнє середовище, тому при будівництві потрібна ретельна експертиза проектів, а вибір місця для них повинен ураховувати вимогам охорони навколишнього середовища

Збережи - » Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК ) . З'явився готовий твір.

Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК )

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.