Оспівування волі, мужності життя людини у повісті «Старий і море» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Оспівування волі, мужності життя людини у повісті «Старий і море»

Повість «Старий і море», відзначена Нобелівською премією, була написаі зрілим письменником. Позаду були великі романи про війну, про життя, смерть про героїчність великих подій. Ніби залишившись нарешті наодинці з самим с бою, письменник по-іншому зрозумів героїзм. Ну справді, що героїчного у звичайному житті старого рибалки Сантьяго? Ти ще й назвали його презирливо «заіао» — невдаха. Бо ж вісімдесят чотири дні поспіль він приходив із риболовлі порожнім, не впіймавши нічого навіть собі на їжу. Але тепер саме цей герой для Хемінгуея є уособленням мужності й героїзму. Героїчний учинок, звичайно, заслуговує на повагу, захоплення. Проте чи менше героїзму потребує щоденне змагання за життя, за повагу до себе, коли тебе переслідують невдачі? Саме про це повість «Старий і море».

Образ старого Сантьяго — це уособлення подвигу людини, яка бореться и щоденними негараздами, невлаштованістю побуту, зневагою оточення. Для цього потрібна неабияка мужність! Бо за це не дають нагород, ніхто не вітатиме із перемогою. Однак якщо не витримаєш — тебе просто викреслять зі списку живих. Де добре розуміє старий Сантьяго.

Йому небагато й треба: спить він на газетах, підкладаючи під голову охайно складені штани; підобідку не бере, бо йому досить пляшки прісної води в морі на човні. Та він не збирається здаватись. Хоч як йому буває гірко, які думки приходять часом, проте ми бачимо, яка стійка ця людина. Епізод із рибою — найкраще підтвердження незламності духу чоловіка, який звик мужньо зустрічати будь-які життєві випробування. І йому таки вдалося впіймати ту велику рибину, про яку він мріяв. Нехай її майже з’їли акули, поки він віз її до берега, й кістяк, прив’язаний до човна, говорив сам за себе. Усі були здивовані й захоплені.

Це була його перемога. Одна з тих буденних перемог, які надають снаги жити й боротися далі. І саме таку мужність, героїзм і волю Хемінгуей вважав найдостойнішими.

Подвиг старого рибални (за повістю Е. Хемінгуея «Старий і море») Його краща річ. Можливо, час покаже, що це найліпше з усього написаного нами — його і моїми сучасниками.

Збережи - » Оспівування волі, мужності життя людини у повісті «Старий і море» . З'явився готовий твір.

Оспівування волі, мужності життя людини у повісті «Старий і море»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.