Основи здорового способу життя студента | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Основи здорового способу життя студента

Загартовування - потужний оздоровчий засіб. Воно дозволяє уникнути багатьох хвороб, продовжити життя на довгі роки, зберегти високу працездатність. Загартовування робить загальзміцнювальна дія на організм, підвищує тонус нервової системи, поліпшує кровообіг, нормалізує обмін речовин.

Спосіб досягнення гармонії чоловік один - систематичне виконання фізичних вправ. Крім того, експериментально доведено, що регулярні заняття фізкультурою, які раціонально входять у режим праці й відпочинку, сприяють не тільки зміцненню здоров’я, але й істотно підвищують ефективність виробничої діяльності. Однак не всі рухові дії, виконувані в побуті й процесі роботи, є фізичними вправами. Ними можуть бути тільки руху, підбираються спеціально для впливу на різні органи й системи, розвитку фізичних якостей, корекції дефектів статури.

Фізичні вправи зроблять позитивний вплив, якщо при заняттях будуть дотримуватися певні правила. Необхідно стежити за станом здоров’я - це потрібно для того, щоб не заподіяти собі шкоди, займаючись фізичними вправами. Якщо є порушення з боку серцево-судинної системи, вправи, що вимагають істотної напруги, можуть привести до погіршення діяльності серця.

При захворюванні органів подиху рекомендують лише загальрозвиваючу гімнастику. Не можна робити фізичні вправи при вираженому серцебитті, запамороченні, головного болю й ін.

Не слід займатися відразу після хвороби. Потрібно витримати певний період, щоб функції організму відновилися, - тільки тоді фізкультура принесе користь.

При виконанні фізичних вправ організм людини реагує на задане навантаження відповідними реакціями. Активізується діяльність всіх органів і систем, у результаті чого витрачаються енергетичні ресурси, підвищується рухливість нервових процесів, зміцнюють м’язова й кістково-зв’язкова системи. Таким чином, поліпшується фізична підготовленість що займаються й у результаті цього досягається такий стан організму, коли навантаження переносяться легко, а колишні раніше недоступними результати в різних видах фізичних вправ стають нормою. У вас завжди гарне самопочуття, бажання займатися, підняте настрій і гарний сон. При правильних і регулярних заняттях фізичними вправами тренованість поліпшується рік у рік, а ви будете в гарній формі протягом тривалого часу.

Зміни фізіологічних функцій викликаються й іншими факторами зовнішнього середовища й залежать від пори року, змісту в продуктах харчування вітамінів і мінеральних солей. Сукупність всіх цих факторів (подразників різної ефективності) робить або стимулююче, або гнітючий вплив на самопочуття людини й протікання життєво важливих процесів у його організмі. Природно, що людині варто пристосовуватися до явищ природи й ритму їхніх коливань. Психофізичні вправи й загартовування організму допомагають людині зменшити залежність від метеоусловий і перепадів погоди, сприяють його гармонійному єднанню із природою.

Для нормального функціонування мозку потрібні не тільки кисень і харчування, але й інформація від органів почуттів. Особливо стимулює психіку новизна вражень, що викликає позитивні емоції. Під впливом краси природи людина заспокоюється, а це допомагає йому відволіктися від повсякденних дріб’язків. Урівноважений, він здобуває здатність дивитися навколо себе немов крізь збільшувальне ськло. Образи, поспіх, нервозність, настільки часті в нашім житті, розчиняються у великому спокої природи і її безкрайніх просторів.

Дуже важливо відзначити сприятливий стан повітряного середовища при м’язовій діяльності, у тому числі й при заняттях фізичними вправами, тому що при цьому збільшується легенева вентиляція, теплотворення й т. д. У спортивній практиці санітарно-гігієнічні дослідження повітря дозволяють вчасно вжити необхідних заходів, що забезпечують максимальні умови для занимающихся фізичною культурою й спортом.

Варто пам’ятати, що надходження в приміщення потрібної кількості чистого повітря й видалення повітря, забрудненого продуктами життєдіяльності важливо й необхідно.

На основі постанов у результаті багаторічного досвіду роботи в області спортивної медицини чітко визначені основні завдання гігієни фізичних вправ і спорту. Це вивчення й оздоровлення умов зовнішнього середовища, у яких відбуваються заняття фізичною культурою й спортом, і розробка гігієнічних заходів, що сприяють зміцненню здоров’я, підвищенню працездатності, витривалості, росту спортивних досягнень. Як ми вже відзначали раніше, фізичні вправи впливають не изолированно на який-небудь орган або систему, а на весь організм у цілому. Однак удоськоналювання функцій різних його систем відбувається не однаковою мірою. Особливо виразними є зміни в м’язовій системі. Вони виражаються в збільшенні обсягу м’язів, посиленні обмінних процесів, удоськоналюванні функцій дихального апарата. У тісній взаємодії з органами подиху вдоськоналюється й серцево-судинна система. Заняття фізичними вправами стимулює обмін речовин, збільшується сила, рухливість і врівноваженість нервових процесів. У зв’язку із цим зростає гігієнічне значення фізичних вправ, якщо вони проводяться на відкритому повітрі. У цих умовах підвищується їх загальний оздоровчий ефект, вони роблять дію, що гартує, особливо, якщо заняття проводяться при низьких температурах повітря. При цьому поліпшуються такі показники фізичного розвитку, як екськурсія грудної клітки, життєва ємність легенів. При проведенні занять в умовах холоду вдоськоналюється теплорегуляционная функція, знижується чутливість до холоду, зменшується можливість виникнення простудних захворювань. Крім сприятливого впливу холодного повітря на здоров’ї відзначається підвищення ефективності тренувань, що пояснюється великою інтенсивністю й щільністю занять фізичними вправами. Фізичні навантаження повинні нормуватися з урахуванням вікових особливостей, метеорологічних факторів.

Говорячи про гігієну фізичних вправ, не можна не згадати про ранкову гімнастику й роль фізкультурної паузи. Метою ранкової гімнастики є приськорення переходу організму від сну до пильнування, до майбутньої роботи й надання загального оздоровчого впливу. Гімнастичні вправи повинні виконуватися в добре провітрюваній кімнаті, при відкритому вікні або кватирці, а при можливості - і на відкритому повітрі. Зарядку варто сполучити з повітряною ванною. Після закінчення гімнастики корисні обтирання або обливання тіла прохолодною водою. Фізкультурні паузи проводять у школі й на виробництві, вони є однієї з основних форм активного відпочинку.

Важливий елемент здорового способу життя - особиста гігієна. Він містить у собі раціональний добовий режим, догляд за тілом, гігієну одягу й взуття. Особливе значення має й режим дня. При правильному й строгому його дотриманні виробляється чіткий ритм функціонування організму. А це, у свою чергу, створює найкращі умови для роботи й відновлення.

Неоднакові умови життя, праці й побуту, індивідуальні розходження людей не дозволяють рекомендувати один варіант добового режиму для всіх. Однак його основні положення повинні дотримуватися всіма: виконання різних видів діяльності в строго певний час, правильне чергування роботи й відпочинку, регулярне харчування. Особлива увага потрібно приділяти сну - основному й нічим не замінному виду відпочинку. Постійне недосипання небезпечно тим, що може викликати виснаження нервової системи, ослаблення захисних сил організму, зниження працездатності, погіршення самопочуття.

Вивчення захворюваності привело до висновку, що причиною переважної більшості захворювань є різні порушення режиму. Безладний прийом їжі до різного часу неминуче веде до шлунково-кишкових захворювань, відхід до сну в різний час - до безсоння й нервового виснаження, порушення планомірного розподілу роботи й відпочинку знижує працездатність.

Режим має не тільки оздоровче, але й виховне значення. Строге його дотримання виховує такі якості, як дисциплінованість, акуратність, організованість, цілеспрямованість. Режим дозволяє людині раціонально використовувати щогодини, щохвилини свого часу, що значно розширює можливість різнобічного й змістовного життя. Кожній людині варто виробити режим, виходячи з конкретних умов свого життя.

Важливо дотримувати наступного розпорядку дня: Вставати щодня в одне й теж час, займатися регулярно ранковою гімнастикою, є у встановлені годинники, чергувати розумова праця з фізичними вправами, дотримувати правил особистої гігієни, стежити за чистотою тіла, одягу, взуття, працювати й спати в добре провітрюваному приміщенні, лягати спати в те саме час!

Тому що один з головних засобів, що попереджають багато хвороб.

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » Основи здорового способу життя студента . З'явився готовий твір.

Основи здорового способу життя студента





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.