Окультизм | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Окультизм

Виникши в первісну епоху людства, магія не залишалася незмінної протягом століть, а приймала різні форми. Однієї з розвинених її форм є окультизм. Окультизм (від лат. occultus - таємний, таємний) - це загальна назва для навчань, “теоретично” обосновивающих наявність магічних (чарівних, сверхнатуральних) сил у людині й космосі, недоступних для простих смертних, але доступних для “присвячених” , що пройшли особливу ініціацію й тренування. До складу окультизму входять такі “таємні” науки, як астрологія, мантика, або гадання (хіромантія, физиогномика й т.п.) , спіритизм, герметична (по ім’ю легендарного засновника окультизму - Гермеса Трисмегиста, образ якого з’явився результатом з’єднання образів єгипетського бога Тота й грецького бога Гермеса - вісника божественної мудрості) медицина й інші. Уперше мовлення про окультизм заходить в епоху пізньої античності, коли в I-IV століттях нашої ери в Олександрії була створена велика окультна література, що одержала назву герметичної

В основі окультизму лежать “принципи” і “закони” первісної магії. Оккультисти лише систематизували найдавніші магічні подання, засновані на принципі: подібне викликає подібне (симпатична магія) , частина заміняє ціле (контагіозна магія) .

З виникненням складних високорозвинених монотеїстичних релігійних систем типу християнства, іудаїзму, ісламу, буддизму магічні ритуали стали їхнім невід’ємним елементом. Про те, як увійшла магія до складу однієї з “вищих” религий - у християнство - варто розповісти докладніше.

Збережи - » Окультизм . З'явився готовий твір.

Окультизм

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.