Образи героїв «Ілліаді» та «Одіссеї» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Образи героїв «Ілліаді» та «Одіссеї»

Давньогрецький поет, автор поем про Троянську війну: «Іліади» та «Одіссеї». Час їх створення відносять до VIII ст. до н. є. Про Гомера існувало багато легенд: що він народився від бога, що був сліпим, що ходив дорогами Греції, співаючи свої поеми і заробляючи собі на прожиток.

Декілька міст і островів змагались за право називатися батьківщиною Гомера. Сюжети «Іліади» та «Одіссеї» пов’язані з єдиним міфологічним циклом оповідань про Троянську війну. Події, змальовані в поемах, є досить масштабними: тут беруть участь міфологічні, історичні персонажі. Поему з повним правом відносять до жанру героїчного епосу. Тема честі є своєрідним композиційним прийомом, стрижнем «Іліади» і тісно сплетена з образами основних героїв — Ахілла і Гектора. Образ війни, смерті ніби обрамляє поему, визначає її побудову за принципом кола. «Одіссею» поєднують з «Іліадою» як велика кількість однакових персонажів, так і паралелі окремих тем і сюжетів: мотив смерті, випробування героя, подорож героїв у різних світах, роль жінки в ситуаціях війни і миру.

Нам вони цікаві і як опис захоплюючих подій війни греків з троянцями в «Іліаді» чи сповнене небезпечних пригод повернення Одіссея додому, що тривало майже 20 років. Обидві поеми, і «Іліада», й «Одіссея», розповідають про боротьбу греків за володіння малоазіатським містом Іліоном, або Троєю. Герої поем мужні й величні. Вони не знають страху перед ворогом. Ми відчуваємо, шо автор поеми, а ним вважають співця Гомера, з великою повагою ставиться і до греків, і до троянців. Зразком героїзму можна вважати грека Ахіл-ла і троянця Гектора. Ахілл — гроза для ворогів, суворий і безстрашний воїн. Свідченням його великодушності є те, шо він віддає царю Пріаму тіло його загиблого сина, героя троянців, Гектора, і відпускає нещасного батька з багатими дарами додому. Мабуть, найсильнішою сценою у змалюванні образу героя троянців Гектора є сцена прощання з дружиною Андромахою та сином. Позбавлений допомоги богів, Гектор до останнього подиху б’ється з Ахіллом. Одіссея зображено трохи в іншому плані. Він теж хоробрий воїн, але не це є визначальним у його характері. Не випадково його називають хитрим і розумним. Адже саме йому належить план із данайським конем, який допоміг остаточно підкорити Трою. Та все-таки головна його риса — любов до рідної землі, його острова Ітаки, дружини Пенелопи та сина Телемака.

Заради цього він навіть відкидає можливість безсмертя, обіцяну йому німфою Каліпсо. Нас у цих поемах полонить і опис суворої героїки війни, і випробування людського життя, і чудові описи казкових, фантастичних пригод.

 

Збережи - » Образи героїв «Ілліаді» та «Одіссеї» . З'явився готовий твір.

Образи героїв «Ілліаді» та «Одіссеї»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.