Образ Володимира Дубровского (по повісті А. С. Пушкіна “Дубровский”) (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Дубровский” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Образ Володимира Дубровского (по повісті А. С. Пушкіна “Дубровский”) (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Дубровский”

Знайомимося ми з Володимиром в III главі й довідаємося, що він «втратився матері з малолітства», майже не знав свого батька, з восьми років виховувався в Кадетському корпусі (закритому військовому училище для дітей дворян) і «випущений був корнетом у гвардію». Батько не жалував грошей для його пристойного змісту, і Володимир вів у Петербурзі життя, прийняту в його колі: був марнотратний, дозволяв собі розкішні примхи, грав у карти й «входив у борги», не піклуючись про майбутнє, сподіваючись рано або пізно знайти багату наречену. Але один раз він одержав з будинку лист із тривожними звістками, і із цього дня життя його круто змінилася. Незважаючи на те, що Володимир мало знав свого батька, він був до нього «романтично» прив’язаний і готовий був піти заради нього у відставку. Приїхавши додому, Володимир застав батька в жалюгідному стані, справи були запущені, і ніхто не зміг дати йому потрібні пояснення. Строк подачі апеляції закінчився, і Кистеневка перейшла Троекурову. Суддівські, прибулі «уводити у володіння» нового пана, грубо й нешанобливо поводилися стосовно молодого Дубровскому. І тоді на його захист виступили двірські. Назрівав бунт. Сам Володимир кипів від обурення, але, незважаючи на свою молодість, володів

Розважливістю, його поважали, до його думки прислухалися. Йому вдалося погасити перший спалах обурення селян, але подальші події змусили його самого зробити вчинки, які вивели його на шлях захисника пригноблених, народного месника.

Такі зміни відбулися через переживання, пов’язаних із втратою батька, втратою всього майна й дивовижною несправедливістю Троекурова. Багато в чому допомогло йому спілкування із селянами. Але, незважаючи на те що спосіб життя Володимира змінився, він не розриває зв’язки зі своїм класом і не встає на шлях послідовної боротьби. Із самого початку Дубровский не розділяє бунтарську активність селян і визнає боротьбу проти несправедливості засобами освіти, гуманності, а не шляхом збройного народного повстання, тому і його зв’язок із селянами виявилася нетривалою.

У характері Володимира багато позитивних рис. Він добре утворений, чесний, рішучий і чималий, має спритність і відвагою, здатний на сильні, глибокі почуття. Але ми бачимо й подвійність характеру Дубровского. Наприклад, він відразу перетворився в Дефоржа, як тільки побачив і полюбив Машу Троекурову (дочка свого ворога), і залишив думку про помсту, хоча причини, що спонукали його мстити кривдникові, були дуже серйозні. Автор додав Володимирові риси героя авантюрного й лицарського роману. Дубровский попадає в незвичайні ситуації й поводиться в них незвичайно. Йому також властиві риси романтичного героя любовного роману: він посилає Маші таємничі записки, використовує дупло старого дуба як поштовий ящик, передає кільце, що попереджає про небезпеку, зустрічає весільну карету в глухому лісі. Все це робить образ Володимира Дубровского не зовсім реалістичним, але все-таки він залишається дуже цікавим, тому що є героєм нового типу, що розкривається в типові для життя й літератури того часу ситуаціях.

Збережи - » Образ Володимира Дубровского (по повісті А. С. Пушкіна “Дубровский”) (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Дубровский” . З'явився готовий твір.

Образ Володимира Дубровского (по повісті А. С. Пушкіна “Дубровский”) (2) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Дубровский”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.