Образ Вільгельма Телля | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Образ Вільгельма Телля

Особливе місце серед інших героїв п’єси посідає образ Вільгельма Телля. На початку твору — він звичайний селянин, побожна і незлостива людина, яка любить свою дружину та дітей і в усьому намагається дотримуватись усталених батьківських звичаїв та традицій. Крім того, Телль вправний лучник і мисливець, він має рішучий і сміливий характер, що доводить вже перша ява п’єси, в якій Телль врятовує від переслідувань австрійських жандармів селянина Баумгартена.

Втім, Телль робить це не з революційних переконань, а в силу загальноморальних та товариських міркувань, адже на початку п’єси він змальований як людина, байдужа до політичних справ та конфліктів, тримається осторонь будьяких колективних починань і в усьому покладається лише на себе, що підкреслює у висловах: “В кому сила є, той найміцніший — сам”; “Як гине човен, легше плить одному”.

Саме тому — до часу — Телль не виявляє спротиву австрійській владі, і з цих же причин його не було серед представників швейцарських кантонів, які заприсяглися на галявині Рютлі виступити на захист своєї батьківщини. Поступливий і поміркований Телль зважується на прямий протест лише тоді, коли усі інші шляхи виявляються вичерпаними, а спроба переконати Геслера, звернувшись до його сумління та моралі, відмінити жорстокий наказ стріляти в яблуко на голові свого сина закінчується відмовою. Саме тоді в душі Телля наступає моральний злам, про який він говорить, звертаючись до Геслера:

Раніш я жив спокійно й безтурботно…

В одних лиш звірів стріли я пускав.

Далекий був від думки я про вбивство…

Це ти життя мені збентежив мирне.

Ти сам мене й жорстокості навчив…

Цими рисами характеру Телля Шиллер підкреслює миролюбність і довготерпіння швейцарського народу, який застосовує зброю лише тоді, коли вже немає іншого вибору. Реалізуючи особисту помсту своєму кривднику Геслеру, Телль стає своєрідним каталізатором, що приводить в рух підготовлені до повстання сили швейцарців. Таким чином, в образі Телля Шиллер змалював зростання звичайної пересічної людини до людиниборця, розкрив поступове пробудження в ньому високих громадянських ідеалів. Обставини історичного життя батьківщини позбавляють Телля притаманного йому індивідуалізму і приводять його до усвідомлення громадського та патріотичного обов’язку, а відтак до дієвої участі у загальнонародній боротьбі.

Збережи - » Образ Вільгельма Телля . З'явився готовий твір.

Образ Вільгельма Телля

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.