Обожнювання природи - основа язичества | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Обожнювання природи - основа язичества

Сьогодні, повертаючись особою до духовної культури свого народу, ми вертаємося до забутих джерел, які здавна харчували його дух, оберігали чистоту душі, служили гарними охоронцями в повсякденному житті. Наші давні предки обожнювали природу й вірили в те, що увесь світ сповнений добрими й злими парфумами. Поклоняючись живій природі, українці з особливою пошаною ставилися до води. Вони охороняли й прикрашали джерела й колодязі, наділяючи їх цілющими й магічними властивостями. Із часів язичества дійшли до нас і вірування, пов’язані із сонцем, місяцем, вітром і т.п., у кожного з яких був свій бог.

До них зверталися й у лихоліття, і у свята, просили їхньої допомоги, оспівували в піснях, складали про їх легенди. Не менше легенд, пісень, казок складали наші пращури й про свої улюблені рослини, тому що вірили, що кожне природне явище, кожну рослину мають душу, а тому з такою повагою ставилися до них. Без потреби ніхто не зривав квітів і недоспілих плодів, а щоб зірвати рослина для лікування, потрібно було прочитати певну молитва-заклинання.

Звичай поважати дерева зберігся й до нашого часу в обряді Зелених свят, коли дівчини водили «Тополя» або «Вільху». Залишки стародавніх вірувань ми бачимо сьогодні й у прикрасі будинків галузями широколистих дерев, обсипанні підлоги травами. Беззахисні перед злими силами природи, наші давні співвітчизники в такий спосіб призивали рослини рідної землі допомогти ім. Тому рослини в українців були своєрідними символами-оберегами.

Ярчайший з них - калина, що персоніфікує в собі всі те краще, що є в характері моїх співвітчизників. Саме через цього червона калина стала символом України, а її плоди - символом мужності людей, які віддали своє життя й кров за рідний край

Збережи - » Обожнювання природи - основа язичества . З'явився готовий твір.

Обожнювання природи - основа язичества

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.