Невдалі діти (В. Распутін, «Останній строк») - Твір по добутку В. Г. Распутіна “Останній строк” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Невдалі діти (В. Распутін, «Останній строк») - Твір по добутку В. Г. Распутіна “Останній строк”

Суть повести Валентина Распутіна «Останній строк» проста. Злетівшись із різних кінців Росії по телеграмі Михайла, діти вмираючої баби Ганни ненавмисно даруют їй останній строк: радість матері, що виявила у своєї постелі настільки далеких від її і як і раніше дорогих її серцю дітей, так сильна, що вона ніяк не може вмерти. І соромиться цього, начебто вона відриває їх від важливих справ.

З мудрим гумором, добротою, людяністю, а головне, з повною психологічною точністю описує автор ці останні дні старої матері, що перебуває в трохи трагікомічному положенні, у самому точному змісті цього слова. І настільки ж естествен, повнокровний другий шар оповідання

- переживання, поводження старухиных дітей, у які віка тих, що зібралися воєдино, щоб за людською традицією віддати матері останній сыновний і дочірній борг.

Без тіні фальші показує Распутін їхнє природне горе, до якого вони вже заздалегідь підготували себе, і несподівану радість, і ретельно приховувану друг від друга розгубленість від несподіваного повороту справ. Всі нові й нові, майже непримітні штрихи готовить цей несподіваним фінал, що виявляється зовсім не, що і ставить всі крапки над «i». У повісті як би збирає щось дрібне, неварте, соромітне для людини, ім’я чому - суєта. Суєта, що обертається не просто вульгарністю, а моральним злочином, тому що її дріб’язковість робить чорними останні годинники вмираючої матері.

Вона не боялася вмерти. «Більше витрачати в собі їй нема чого, википіла до останньої крапельки. А що, запитується, бачила вона у своєму житті? Завжди те саме: смикали про що-небудь дітлахи, кричала худобина, чекав город, а ще робота в поле, у лісі, у колгоспі - вічна круговерть, у якій їй ніколи було зітхнути й оглянутися по сторонах, затримати в очах і душі красу землі й піднебіння».

Повість кінчається сумно. Діти роз’їхалися, а мати відразу після їхнього від’їзду вмерла. Строк був останнім і коротким. А діти… що ж, таке життя.

Але протест проти такого кінця в душі кожного читача. Висока моральна чистота восьмидесятилітньої матері й щиросердечна черствість її дорослих дітей - страшний контраст, що запам’ятовується надовго.

Збережи - » Невдалі діти (В. Распутін, «Останній строк») - Твір по добутку В. Г. Распутіна “Останній строк” . З'явився готовий твір.

Невдалі діти (В. Распутін, «Останній строк») - Твір по добутку В. Г. Распутіна “Останній строк”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.