Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів» Роберта Стівенсона | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів» Роберта Стівенсона

«Острів скарбів», який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, на перший погляд, проста й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною. Авантюрний сюжет її, незважаючи на традиційність геми — оповідь про піратів, пригоди на морі, — є оригінальним. Юному героєві «Острова скарбів» Джиму Гокінсу доводиться самостійно орієнтуватися в складних обставинах за несприятливих умов, і ги на ризик, напружувати мозок і м’язи. Доводиться робити моральний вибір, виявляти життєву позицію. Джиму та його друзям зустрічаються пірати. Це справжні мародери, втілення злої і хижої підступності. Джим в їхньому середовищі — «острів скарбів». І глибинний смисл його пригод — в самому собі виявити справжні скарби.

Стівенсон оспівує романтичне натхнення почуттів, однак не ізолює них високих почуттів від реального грунту. Його приваблюють складні характери, душевні суперечності і контрасти. Одним з найяскравіших характерів постає одноногий корабельний кухар Джон Сільвер. Він підступний, злостивий, жорстокий, але водночас розумний, хитрий, енергійний і спритний. Його психологічний портрет складний і суперечливий, однак переконливий. З великою силою художньої виразності письменник показує моральну сутність людини. Стівенсон прагнув своїми творами «навчати людей радості», доводячи, шо такі «уроки повинні звучати бадьоро і натхненно, повинні зміцнювати в людях мужність».

 

Збережи - » Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів» Роберта Стівенсона . З'явився готовий твір.

Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів» Роберта Стівенсона

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.