Нерівномірне розміщення населення на території Землі | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Нерівномірне розміщення населення на території Землі

Населення Землі розміщено по її території вкрай нерівномірно: на 7% суши проживає 70% населення. Основна маса людей живе в межах помірних, субтропічних і субекваторіального кліматичних поясів. Щільність населення в цих районах досягає декількох сотень людин на 1км.кв., у той час як середня щільність населення Землі - 40чоловік на один квадратний кілометр, а 15% суши взагалі не заселенно.

Таке нерівномірне розміщення населення викликане рядом взаємозалежних факторів: природними (слабке освоєння територій з несприятливими природними умовами), історичними (чим раніше людина освоїла територію, тим більше його чисельність), демографічними (чим вище природний приріст, тим більше чисельність) і соціально-економічними (чим краще освоєна територія, розвинена транспортна мережа, промисловість і т.д.).

У цей час у світі можна виділити кілька самих густонаселених районів: Східна Азія (східне узбережжя Китаю, Японії, КНДР), Південна Азія (Індія, Бангладеш, Пакистан), Закордонна Європа, Північний схід США.

Збережи - » Нерівномірне розміщення населення на території Землі . З'явився готовий твір.

Нерівномірне розміщення населення на території Землі

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.