Мотиви російського села в сучасній літературі - твір по творчості Н. М. Рубцова | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Мотиви російського села в сучасній літературі - твір по творчості Н. М. Рубцова

Мовчав, задумавшись, і я,

Звичним поглядом споглядаючи,

Лиховісне свято буття,

Збентежений вид рідного краю.

Н. Фляків

Поет Микола Фляків одним з перших у сучасній літературі підтримав традицію російських класиків: Пушкіна, Лермонтова, Тургенєва, Тютчева, Фета, Єсеніна, Пришвіна, у творчості яких первозданна природа, її свіжість і краса посідали не останнє місце. Слава Богові, ще зеленіють пушкінські могутні дуби й шелестять на вітрі галузями есенинские красуні берізки. Микола Михайлович

Фляків своїми щирими віршами затверджує цю вічну красу рідних просторів. Читаючи їх, відчуваєш принадність російської природи, з її ріками, золотавими лісами й високим прохолодним небом:

Світлий спокій

Опустився з небес

И відвідав мою душу.

Світлий спокій,

Простираючись окрест,

Води объемлет і сушу…

Фляків багато побачив на своєму короткому столітті й дійшов висновку, що щастя людин може знайти тільки серед рідної природи, віддаючи сили кропіткій селянській праці на рідній землі.

Фляків в основному описує вологодські краї:

Городи росіяни

під пагорбом сивим.

А дороги вузькі,

тихі, як дим.

Сонечко осокове

бризкає сріблом.

Опудало горохове

Махає рукавом…

Поет по-своєму переживає розор села. У його віршах немає гучних обвинувачень у чий би те не була адреса, а є смуток, що інший раз дієвіше, ніж ораторський пафос:

А хуртовина опівнічним набігом

Поля заметає навкруги,

И весь запорошений снігом

Коштує в околиці будинок…

Цей занедбаний будинок символізує запустіння російських сіл у період так званого “укрупнення” сільських господарств, за яке країна заплатила великою втратою поголів’я худоби, втратою багатьох споконвічних селянських ремесел і промислів. Порушена був і кореневий зв’язок русявий - ских людей з рідною землею, що найстрашніше в цієї сумної чреде втрат.

Але Микола Фляків ніколи не втрачав надії на торжество світлого початку у світі людей і природи. Про цьому його знаменита “Зимова пісня”:

У цьому селі вогні не погашені.

Ти мені тугу не пророкуй!

Світлими зірками ніжно прикрашена

Тиха зимова ніч…

Я вважаю, що людина ніколи не повинен забувати, що природа породила його. Хоча б тому ми повинні ставитися до неї з повагою й любов’ю, як до матері. Давайте берегти нашу природу - цей чистий і світлий російський будинок, - щоб у його стінах вічно народжувалися геніальні поети нашої Батьківщини!

Збережи - » Мотиви російського села в сучасній літературі - твір по творчості Н. М. Рубцова . З'явився готовий твір.

Мотиви російського села в сучасній літературі - твір по творчості Н. М. Рубцова

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.