Моріс Метерлінк "Синій птах" | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Моріс Метерлінк "Синій птах"

1.Опишіть фею, яка зайшла в дитячу кімнату в хатинці Лісоруба. Відповідь: “…старенька в зеленій сукні і червоному чепчику. Вона горбата, кульгава, одноока, ніс гачком, ходить з костуром…”

2.Хто, на думку дітей, була та вродлива і світозора дівчина, на якій було довге, прозоре, сліпучо-яскраве покривало? Відповідь: Королева.

3.Кого і чому було найскладніше одягнути в Палаці Феї Берилюни? Відповідь: Душу Світла; тому що Фея сказала, що Душа Світла і так прекрасна.

4.Хто, на думку Кішки, були “єдиними володарями світу” до появи Людини? Як Кішка називає Людину? Відповідь: Вода і Вогонь; деспотом.

5.Що найбільше вразило, жахнуло Тільтіля у Палаці Ночі, коли він заглянув за двері таємниць? Відповідь: Створіння без очей.

6.Як добираються Блакитні Діти з Царства Майбутнього на Землю? Відповідь: На кораблі Зорі.

7.Які ви запам’ятали винаходи Дітей, що живуть у Царстві Майбутнього? Відповідь: Тридцять три засоби продовження життя; Світло, поки що не відоме на Землі, величезні блакитні маргаритки і т. ін.

8.Як можна назвати зміни, що відбулися з Тільтілем і Мітіль? Відповідь: Прозріння.

9.Що у п’єсі М. Метерлінка “Синій птах” символізує образ Дупіі Світла? Відповідь: Моральну мету людства.

10.За допомогою якого прийому Моріс Метерлінк у драмі “Синій птах” розкриває характери, почуття Тварин, Предметів, Рослин? Відповідь: Олюднення.

11.Символом чого у п’єсі М. Метерлінка є зелена шапочка з чудодійним алмазом? Відповідь: Вічного прагнення людства пізнати таємниці буття.

12.Які Блаженства “відкривають” очі дітям на розуміння сенсу Буття, розуміння світу? Відповідь: Блаженство Бути Здоровим, Блаженство Дихати Повітрям, Блаженство Сонячних Днів, Блаженство Чистих Думок і т. ін.

2 варіант

1.Що саме шукала Фея, коли зайшла в дитячу кімнату в хатинці Лісоруба? Відповідь: Синього птаха.

2.Які костюми вибирають діти в Палаці феї Берилюни? Відповідь: Тільтіль - костюм Хлопчика-мізинчика; Мітіль — сукню Гретель, туфельки Попелюшки.

3.Кому з героїв драми належать такі слова: “Людина -це все! Треба її слухати і виконувати всі її бажання! У цьому вся істина…’”? Відповідь: Собаці.

4.Чому, коли Тільтіль відчинив двері печери, у якій знаходилися Хвороби, ніхто звідти не вийшов? Яка “маленька Хвороба в домашніх туфлях” все ж таки пізніше встигла вислизнути? Відповідь: Усі Хвороби хворіли, хандрили; Нежить.

5.З чого зіткана чудова сукня Материнської Любові? Відповідь: ‘З поцілунків, поглядів, пестощів.

6.Хто і як зустрічає Блакитних Дітей, коли вони при бувають з Царства Майбутнього на Землю? Відповідь: Матері; вони співають.

7.Чому мати Тіль стривожилася, коли розбудила своїх дітей? Відповідь: Подумала, що вони захворіли, вона боялася їх втратити.

8.На кого саме, на думку дітей, схожа внучка сусідки Бер-ленго? Відповідь: На Душу Світла.

9.Кого нагадувала дітям Фея Берилюна? Відповідь: Сусідку Берленго.

10.Назвіть абстрактні образи п’єси Моріса Метерлінка “Синій птах”. Відповідь: Таємниці, Жахи, Нещастя, Блаженства.

11.Кому з героїв п’єси-феєрії “Синій птах” належать такі слова: “Всі матері багаті, якщо вони люблять своїх дітей. Немає ні бідних матерів, ні некрасивих, ні старих… їх любов є найчудовішою з усіх радостей. Коли вони сумують, досить їм поцілувати дитину або дитині поцілувати їх і всі сльози, що навертаються їм на очі, перетворюються на зорі…” Відповідь: Ма теринській Любові.

12.Які таємниці буття відкриваються дітям у Царстві Майбутнього? Відповідь: Усьому свій час. І цей час - невблаганний, його не впросиш і не підкупиш..

Збережи - » Моріс Метерлінк "Синій птах" . З'явився готовий твір.

Моріс Метерлінк "Синій птах"

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.