Морально-етичні проблеми в оповіданні Є. Гуцала «Хто ти?» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Морально-етичні проблеми в оповіданні Є. Гуцала «Хто ти?»

Образ матері Галі Одарки. Одарка покинула свою маленьку дочку Галю, віддала її у притулок. Галя не знала ні свого батька, ні матері. Через образ Одарки автор порушує дуже важливу проблему — проблему материнства, відповідальності та людяності. Адже як змогла ця жінка зректися власної дитини?

Образ Галі. Провівши дитинство у притулках, Галя знаходить роботу та своє місце у житті, вона стає самостійною дорослою людиною. Проте їй не вистачає матері. Взявши у своєї тітки адресу, Галя вирушає на пошуки матері. І дізнається, що її мати тяжко хвора і має двох малих дітей, яких підгодовують сусіди. Галя приходить до матері в лікарню, проте вона не впізнає дівчину. Галя не засуджує матір, не ображається на неї. Галя — образ щирої та чистої дівчини, якій не властиві почуття злості. Через її образ Є. Гуцало порушує ще одне важливе питання — питання прощення.

Галя вирішує залишитися з малими братом та сестрою. Вона не змогла кинути цих дітей. В її душі прокинулися материнські почуття. Це свідчить про те, що Галя має чисте та людяне серце, вона готова і спроможна захистити цих малих дітей, вона хоче піклуватися про них для того, щоб вони не дізналися, які випробування можуть випасти на долю дитини-сироти.

На жаль, оповідання Є. Гуцала залишається актуальним і за наших часів. Тож проблеми, порушені у творі, мають велике значення для суспільства. Вдалим художнім прийомом є те, що головною героїнею оповідання є саме Галя, а не її мати. Бо мати зреклася дочки, тож вона назавжди зникає з її життя, ніби дитини і не було. Отже, тільки Галя знає всю гіркоту життя у притулку, про які дізнається і читач. Через її образ розкриваються головні морально-етичні проблеми оповідання.

ПЛАН

Морально-етичні проблеми в оповіданні Е. Гуцала «Хто ти?»

І. Оповідання Є. Гуцала «Хто ти?» (Оповідання «Хто ти?» відзначається глибиною зображених образів та значенням порушених морально-етичних проблем. Воно змушує читачів замислитися, зачіпає їхні душі та не залишає байдужими.)

ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ

1.Що таке щастя? (За оповіданням О. Стороженка «Скарб».)

2.Гумористичне зображення головного героя оповідання О. Стороженка «Скарб» 3.Богдан Лепкий. — пристрасний співець подільського краю.

4. Тарас Шевченко у творчості Б. Лепкого.

5. Що таке щастя? (За новелою Б. Лепкого «Цвіт щастя».)

6. Метафоричний підтекст образів у творах Ліни Костенко.

Збережи - » Морально-етичні проблеми в оповіданні Є. Гуцала «Хто ти?» . З'явився готовий твір.

Морально-етичні проблеми в оповіданні Є. Гуцала «Хто ти?»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.