Міркуючи про прозу Пушкіна. Проза Пушкіна. Думки про прозу Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Міркуючи про прозу Пушкіна. Проза Пушкіна. Думки про прозу Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна

У розвитку російської художньої прози основне значення А. С. Пушкін особливо великий, адже в нього майже не було попередників. На набагато більше низькому рівні, у порівнянні з віршами, перебувала літературна мова прози. Тому перед Пушкіним-Прозаїком устало винятково важке завдання обробки самого матеріалу даної області словесного мистецтва. Прозаїчні жанри залучали своєю більшою дохідливістю. Не зрячи в ці роки П-Н відзначав: “Повісті й романи читаються всіма й скрізь”. Першим завершеним пушкінським добутком у прозі з’явилися “Повісті покойнойного Івана Петровича Белкина” (1830 рік). “Повети Белкина” були приписані умовному авторові Іванові П-Чу Белкину, провінційному поміщикові, що збирав анекдоти з повітового життя. Саме йому розповідають цікаві історії різні герої: титулярний радник (”Станційний доглядач”), підполковник (”Постріл”), прикажчик (”Трунар”), дівиця (”Заметіль”, ” Панянка-Селянка”). Так П-Н підкреслив “професійну” причетність всіх цих людей до відомих історій: чиновник расска-зывает про чиновника, офіцер - про дуелі, дівиця - про любов і так далі. Автор прагне запевнити читача, що все розказане в повістях - це правда, це справжні історії, що відбувалися насправді. Розглянемо більш докладно повість “Станційний доглядач”. У цій повісті П-Н створює російський жіночий національний характер. Це дочка доглядача Дуня. Вона гарна, розумна, моторна. У цих словах-опре-розподілах - характер, особистість, доля Дуни. У них виражене ідеальне сполучення різних граней жіночого російського національного характеру, необхідне для сприятливого впливу на інших людей, для головної природної місії - захисту, збереження й продовження життя. Дивна краса дівчини оказы-вала чудесне, що перетворює дію на всіх людей, роблячи їх добрими, і будячи в них високі почуття, змінюючи стан їхньої душі. Взагалі крастота займає особливе місце в художньому світі П-На.

Подлиная краса природно викликає в людини почуття радості, щастя, робить його добрим і відкритим миру, допомагає перебороти в собі низькі почуття й пороки. Таке розуміння пушкінської героїні підтверджують і слова хлопчика наприкінці повести, які розкривають позицію письменника, його відношення до Дуне: “Прекрасна бариня… добра бариня… славна бариня!” Таким представляється характер Дуни - ясний, певний, цільний. Із цієї позиції можна пояснити її вчинки, думки й почуття. Однак Самсон Вырин цінує в ній найбільше господарські якості. Він бачить у ній насамперед прекрасну домогосподарку (”Нею будинок тримався: що прибрати, що приготувати, за всім устигала”). При цьому зовнішність і чарівність Дуни творили чудеса із проїзними. Тільки вона з’являться люди заспокоювалися й добрішали, а накопичена злість не вихлюпувалася на бідного доглядача. Але юна кокетка прагнула у вище світло, закони якого вона засвоїла. А її батько не представляв для своєї дочки іншого життя, крім як на поштовій станції. Тому він не хотів вірити в щирість і глибину почуттів дочки й проїзного гусара. Хоча очевидно, що почуття були щирі. Зважаючи на те, що Дуня “їхала по своєму полюванню”, можна припустити, що Мінський і Дуня не просто відразу сподобалися, а “довідалися” і полюбили один одного. Відбулася та зустріч, коли люди прозрівають друг у другу родинну душу. І Дуня зробила свій вільний вибір, ідучи назустріч долі. У такій волі героїні полягає для П-На ідеал особистого поводження. У ситуації неминучого вибору між Мінським і батьком Дуня надходить “за законами щастя й життя”. Таким чином, П-Н у своїй повісті створює російський національний жіночий характер. Однак відношення читача до Дуне неоднозначно, тому що П-Н поставив її в таку складну ситуацію. Перед нею коштує трудейшая завдання - вона повинна вибирати між своїм щастям і спокоєм батька.

Але вона не приносила батька в жертву, але бачила свій борг у знаходженні Будинку.

Збережи - » Міркуючи про прозу Пушкіна. Проза Пушкіна. Думки про прозу Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна . З'явився готовий твір.

Міркуючи про прозу Пушкіна. Проза Пушкіна. Думки про прозу Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.