Міркуючи над сторінками роману «Майстер і Маргарита» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Міркуючи над сторінками роману «Майстер і Маргарита»

Михайло Булгаков - знаменитий російський письменник, що створив багато добутків, цікаві й донині. Ця дивна людина, на жаль, умер в 1940 році, залишивши на письмовому столі роман, що складав дванадцять років і якому призначене було побачити світло тільки через дочти тридцять років. Він називався «Майстер і Маргарита». У цьому добутку ми можемо бачити роман у романі, тому що дія розвивається у двох тимчасових площинах: тридцяті роки в Москві й пришестя Ісуса Христа Виерусалим.

У першої головними героями є: Маргарита - дружина високопоставленого начальника, але в той же час, за словами Майстра, «його таємна дружина»; Майстер - людин, що виграв великий грошовий приз, що залишив роботу й зайнялася письменницьку працю; Воланд - дух зла, але в романі він творить добро для Майстра й Маргарити, залишившись для людей вічною загадкою. В іншій: Иешуа (Ісус) - бродячий добрий проповідник, Понтій Пілат - римський прокуратор, за словами народу, люте чудовисько, а насправді - самотня людина, що любить у житті тільки свій собаку, відданий і «считавшую хазяїна самим могутнім у світі, володарем всіх людей». Але Понтій Пілат, що підписав смертний вирок Иешуа, зробивши це з боягузтва, самого тяжкого пороку, був покараний долею тим, що сидів біля двох тисяч років на стільці й спав, але коли наступала повня, його терзало безсоння, воно розмовляв сам із собою, тому що, на його думку, щось забув сказати Иешуа.

Майстер, що реально вгадав хід подій цієї сумної історії, написав роман і був посаджений у божевільний будинок. Тут з’являється Воланд, наводить метушню в Москві, звільняє Майстра. Потім Сатана повідомляє йому, що його добуток прочитаний Иешуа. Воланд відправляє Майстра з Маргаритою на вічний спокій. А герой роману - Понтій Пілат був прощений і «пішов у безодню, пішов назавжди», розмовляючи з Иешуа».

За словами одного критика, «у цьому романі діють і Христос, і диявол, і шахраї й обивателі. Книга нагадує льодохід, коли крижини різні по розмірі й кольору пливуть, тіснячись, переміняючи один одного, на одній з них жмут сіна, на іншій собача будка, на третій вивернутий із землі могильний хрест». Усе тут є - і смерть на хресті Христа, і фантастичний бал у Сатани, переполох, улаштований звитої Воланда в московському письменницькому ресторані

Велике й низьке, трагічне й смішне. Цей добуток пов’язане з Біблією, тому що тут письменник міркує над тим, що хвилює нас завжди, хвилює всіх людей. У нашім випадку - «існування Бога й диявола, і коли їх ні, те хто ж керує життям людської й всім взагалі розпорядком на землі?».

Дотепер роман «Майстер і Маргарита» залишається для нас загадкою, своєрідним трактуванням питань буття, смерті й загробному життю, а для деяких та любов, що там описана, стала мрією

Збережи - » Міркуючи над сторінками роману «Майстер і Маргарита» . З'явився готовий твір.

Міркуючи над сторінками роману «Майстер і Маргарита»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.