Міркування на тему: Жіночий подвиг заради любові | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Міркування на тему: Жіночий подвиг заради любові

Чомусь, коли мовлення в Росії заходить про жіночий подвиг заради любові, відразу ж згадують дружин декабристів, що пішли за своїми чоловіками на каторгу в Сибір. Але декабристкам було з кого брати приклад. Відомо, що за два роки до грудневого повстання, немов передчуваючи випробування, які випадуть на частку його товаришів, Рилєєв пише історичну думу про Наталю Борисівні Довгорукої. Доля цієї жінки, дочки сподвижника Петра I фельдмаршала Шереметєва, що не залишила у важку мінуту нареченого, разом потерявшего все - волю, титули, стан, і пішла за ним у посилання, говорить нам про те, що ідеальний жіночий характер на Русі заставлявся набагато раніше.

Дружини декабристів читали цю поетичну річ Рилєєва, і вона допомогла їм воспрять духом на новий подвиг заради любові. Про цих жінок декабрист А. Бєляєв викликнув: «Слава країні, вас произрастившей! Ви стали воістину зразком самовідданості, мужності, твердості при всій вашій юності, ніжності й слабості вашої підлоги. Так будуть незабутні імена ваші!»

Отже, у декабристів були попередниці. І Наталя Довгорука, і її «Своеручние записки», опубліковані на початку минулого століття, були широко відомі. Вона писала: «Увійдіть у мої міркування - яке це мені розрада й чи чесна це совість, коли він був великий, так я з радістю за нього йшла, а коли він став нещасливий, відмовити йому. Я не мала такої звички, щоб сьогодні любити одного, а завтра іншого… Я довела всьому світлу, що я в любові вірна: у всіх злополучия я була чоловікові своєму товариш». І далі: «Плакали обоє й присягали один одному, що нас ніщо не розлучить, крім смерті. Я готова була з ним хоча всі земні прірви пройти».

И ця жінка пройшла їх, як ні важко їй довелося, змушуючи «дух свій стискувати й приховувати свою прикрість для чоловіка милого», підтримувати його, «щоб він себе не розтрощив: він усього світла дорожче було». Коли після загибелі чоловіка Довгорука повернулася з посилання, 28-літній красуні було передане запрошення до двору. Вона його гордо відхилила, так само як відхилила речення численних наречених. Небагато пізніше вона постриглася в черниці. Її нещасний чоловік постійно жив у її думках. Вона говорила: «У любові є таємне, святе, їй немає кінця…»

Моральний подвиг Довгорукої, я вважаю, наше національне надбання. Доля цієї жінки дозволяє зрозуміти, що є в житті щось таємне й святе, що робить далі існування не таким вуж залежним від материальих благ. Відомо, що Наталя Борисівна виїхала в посилання за чоловіком, не взявши із собою ні коштовностей на чорний день, ні шуб дорогих. Лише простий кожух, чорне плаття так небагато грошей вона прихопила із собою в страшну дорогу. І жила вона увесь той час скромно й неметушливо, духом не падала, а навпаки, ще й чоловіка підтримувала. Підбиваючи підсумок свого життя, вона написала: «Счастливу себе вважаю». У зв’язку із цим не можу не привести ще одне велике по своїй моральній висоті одкровення іншої російської жінки, що вистраждала своє щастя, декабристки Олександри Муравьевой: «Я сама щаслива жінка…»

Я вважаю, у всіх російських жінках, здатних на самовіддану любов, тече кров Довгорукої й Муравьевой, і життя знає безліч безвісних героїнь, що повторили ще не раз подвиг своїх знаменитих попередниць

От такий по характері жінці адресовані тютчевские рядки:

  • Любила ти, і так, як ти, любити
  • Ні, нікому ще не вдавалося!

Поет написав ці рядки, повернувшись у Росію після довгого років своєї служби за кордоном. Та, кому присвячене тютчевское одкровення, за словами сучасників, володіла даром найвищої любові - «любов’ю, що готова була й на всякого роду пориви й божевільні крайності з доконаним попранням усякого роду світських пристойностей і умовностей».

Хочеться думати, що в Росії й зараз існує подібна любов з таким розжаренням почуттів і думок, що не визнає ніякого компромісу з обставинами й нормами загальноприйнятого відношення до любові. Тяга до такої любові не виснажиться ніколи, так само як не виснажиться в Росії тяга до краси й гармонії. І ми довідаємося ім’я нової російської жінки, що зробила подвиг заради любові

  • И віють древніми повір’ями
  • Її пружні шовки,
  • И капелюх з жалобним пір’ям,
  • И в кільцях вузька рука
  • А. Блок

На рубежі XIX-XX століть загадковий і витончений стиль модерн, з його прихильністю до текучих форм, блідим акварельним тонам, створив ідеал нової жінки - тендітної, вишуканої, таємничої. Поети срібного століття дуже вплинули на створення такого образа ідеальної жінки свого часу. А жінки прагнули бути схожими на вірші своїх поетів. Капелюхи прикрашаються екзотичним пір’ям, плаття з оксамиту, парчі й атласу блискають візерунками з бісеру й стеклярусу, металевою ниткою, до цього додаються різні аплікації, сутаж

Модерн збагатив жіночий костюм новою колірною гамою - блідо-сірі, зелені, блідо-жовті тони офарбили крепи й тафту, мусліни й крепдешини на блузках і платтях. Боа зі страусового пір’я й лебедячого пуху, довгі хутряні палантини прикрили містично одягнених дам. Якщо яка-небудь жінка віддавала перевагу відкритості, поети срібного століття відразу зверталися до відступниці віршем Валерія Брюсова, що складає всього з одного рядка:

  • Об закрій свої бліді ноги!

Витончені туалети доповнилися довгими лайковими рукавичками, мереживними капелюхами, витонченими ридикюлями й розкішними віялами. Модниці носили шкіряні й лаковані туфельки на високому фігурному каблуці. Саме ці каблуки мав на увазі Олександр Блок, коли писав:

  • Так втикай же, мій ангел учорашній,
  • У серце гострий французький каблук

Зніяковілість шляхетних чоловіків бути цілком виправданим. Адже прекрасні незнайомки цитували напам’ять античну поезію й вірші французьких символістів, могли міркувати про скандинавську літературу, знали філософію, богослов’я й, звичайно, світову історію. От такі були жінки в поетів срібного століття! Не дивно, що вони царювали в тодішніх літературних салонах, задавали тон аристократичному середовищу, фінансували серйозні філософські видання. Вони навіть допомогли деяким поетам срібного століття реалізувати свій талант. Тому мені хочеться побажати всім жінкам, моїм сучасницям, настання золотого століття, що буде ще більш блискучий в усіх відносинах

Збережи - » Міркування на тему: Жіночий подвиг заради любові . З'явився готовий твір.

Міркування на тему: Жіночий подвиг заради любові

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.