Міркування на тему: Гуманність | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Міркування на тему: Гуманність

Гуманність у наші часи стала рідким явищем. Дехто з людей навіть не знає, що це означає. Тема гуманності широко відображена у світовій літературі. Наприклад, в оповіданні М. Горького «Данко» головний герой вириває своє серце із грудей для того, щоб освітити шлях людям. Також проблему людяності підняв у своєму безсмертному добутку «Фауст» геніальний німецький письменник Ґете. Він показав, що людина стає насправді щасливим лише тоді, коли присвячує себе роботі на користь інших. Отже, я вважаю, що гуманність - це надзвичайно найрідший дарунок, якому треба берегти тому що, маючи його, людина дійсно стає Людиною.

Гуманність - це шанобливе, доброзичливе, співчутливе відношення до людей, уміння бути стриманим в оцінці їхніх учинків. Розвиток гуманізму досягає своїми коріннями часів Відродження. Саме тоді висловили думка про те, що людини треба поважати й цінувати таким, який він є. У наш час ці ідеї через засоби масової інформації широко пропагують і політики, і зірки. Гуманність, насамперед, передбачає поблажливе відношення до провин навколишніх, адже жодна людина не застрахована від помилок. Навіть злочинці мають право на другий шанс, право спокутувати власної провини. Тому, я вважаю, що скасування смертного покарання стало ще одним кроком на шляху розвитку гуманного суспільства.

Синонімом гуманності є людяність, тобто здатність співчувати й допомагати навколишньої. У міжнародному масштабі цей аспект виявився після Чорнобильської катастрофи. Тоді Куба абсолютно безкоштовно організувала спеціальні табори для лікування й оздоровлення українських дітей, які постраждали в результаті тої страшної аварії. Важливої в наш час є пропаганда гуманного відношення до Вич-Інфікованих, тому що суспільство через недостатню поінформованість про цю хворобу просто відвертається від таких людей.

Повага до національних і загальнолюдських традицій і цінностей теж є складової гуманності. Наприклад у поемі И. Котляревського «Энеида» сказано, що під час війни між туром і Енеєм по їхній взаємній домовленості бої на якийсь час припиняли, аби тільки кожний народ міг гідно поховати загиблих воїнів.

Отже, гуманність - це, насамперед, взаємоповага й людяне відношення одне до іншого. А без цього неможливо вибудувати високоморальне суспільство й міцна держава.

Збережи - » Міркування на тему: Гуманність . З'явився готовий твір.

Міркування на тему: Гуманність

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.